Chystané velké RPG autorů Wastelandu bude používat Unreal Engine 5

Foto: Wasteland 3

Od začátku tohoto roku je známým faktem, že vývojářské studio inXile Entertainment pracuje na velkolepě pojatém RPG titulu určeném pro konzole příští generace, respektive Xbox Series X, vzhledem k tomu, že studio patří Microsoftu. Oproti rozpočtově přeci jen trochu omezené sérii Wasteland s izometrickým pohledem půjde o velký skok kupředu. A aby se lépe podařil, pracují autoři rovnou s tím nejmodernějším náčiním. Podle šéfa vývoje Briana Farga totiž hra vzniká na nedávno představeném Unreal Enginu 5.

Dostávali jsme spoustu otázek ohledně našeho nextgen RPG a já mohu potvrdit, že bude používat Unreal Engine 5,” uvedl Fargo na Twitteru.

O mnoho více informací však o chystaném projektu stále nemáme. Z minula víme jen to, že bude využívat také software Houdini, a to za účelem procedurálně generovaných světů. Pravděpodobně ještě nějakou dobu potrvá, než se o hře dozvíme více, jako třeba její název.

Studio inXile Entertainment je totiž aktuálně zaměstnáno dokončováním Wastelandu 3, který vychází 28. září, a teprve po něm napře veškeré síly do vývoje ambiciózního titulu.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na