Čína bude mít brzy více PC hráčů než USA obyvatel. Průmysl zde dramaticky roste

Hernímu PC průmyslu se v Číně daří. Nebylo tomu tak přitom vždy. Zatímco ještě před dvaceti lety měl hodnotu pouhých 100 milionů dolarů, v roce 2018 už se v nejlidnatější zemi světa za počítačové hry vydalo přes 15 miliard dolarů. Toto číslo přitom podle všech dostupných projekcí dál rychle poroste.

V Číně je celkem 312,4 hráčů, kteří jako platformu používají počítač. Přitom 80 milionů z nich za PC hry také vydává skutečné peníze. Ještě před několika lety přitom placení za hraní na počítačích zvykem nebylo. Celkový počet PC hráčů v Číně rychle dohání celkovou populaci Spojených států amerických, kde žije 327 milionů lidí. Podle vcelku opatrné prognózy společnosti Niko Partners by v roce 2023 mělo v Číně na počítači hrát 354 milionů hráčů. Jen obrat za online hry na PC by pak měl vyšplhat na 16 miliard dolarů.

Úspěchy, ale také podvody

Ani další údaje nejsou bez zajímavosti. Čínský PC herní trh ve zmíněném roce bude představovat polovinu toho celosvětového. Dominantní roli by si měly udržet zábavní giganty jako Tencent a NetEase. Důležitou roli v celém ekosystému PC hraní si v Číně udrží internetové kavárny, kterých je v zemi 138 tisíc.

Není tomu přitom tak, že by čínská vláda PC hraní podporovala. Ba právě naopak. V loňském roce se musel průmysl vyrovnat s řadou překážek, které souvisely s neudělením licencí nebo různých povolení. Pokud by se určité podpory dostal, nebo mu alespoň nebyly házeny klacky pod nohy, mohl by být růst ještě rychlejší.

Pravdou také je, že rozvoj PC hraní v Číně pociťují také hráči v Evropě a USA. Číňané si totiž oblíbili stejné hry, jako například PUBG, Fortnite nebo Apex Legends, ve kterých přitom nezřídkakdy podvádějí pomocí nedovolného software, což se stalo velkým problémem celé branže.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

1
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
SPY
Host
SPY

V Číně je celkem 312,4 hráčů, kteří jako platformu používají počítač. – Jen upravím asi milionů co ? =)