Čínský gigant Tencent se sápe po značce System Shock. Zajistí její budoucnost?

Foto: System Shock 3

Aniž bychom se kdy o chystaném System Shocku 3 dozvěděli větší penzum informací, v minulých měsících už se začalo spekulovat o tom, zda tato hra vůbec někdy vyjde. Většina původních vývojářů totiž studio Otherside opustila a k budoucnosti hry se nechtěl nikdo příliš vyjadřovat. To obvykle nevěstí nic dobrého.

Teď však přichází překvapivý zvrat, o který se postaral čínský gigant Tencent. Podle registrů totiž internetové domény SystemShock3.com a dokonce SystemShock4.com patří právě jemu. Ani jedna z těchto stránek nicméně zatím není aktivní. Co to má znamenat, je přitom stále nejasné. Ani Tencent ani vývojářské studio Otherside nedaly tisku žádné vyjádření.

Je však pravdou, že Otherside už v loňském roce poměrně horečně shánělo pro System Shock 3 vydavatele poté, co ztratilo financování od zkrachovalého Starbreeze. Je tedy možné, že ho našlo v podobě Tencentu.

V ideálním případě by to znamenalo záchranu přinejmenším System Shocku 3 a vzhledem k druhé doméně i další budoucnost série. Společnost Tencent je nicméně známá tím, že se zaměřuje primárně na online a mobilní hry. Je však spíše nepravděpodobné, že by ze System Shocku 3 nakonec byla onlinovka nebo snad jen mobilní hříčka. To by fanoušky série zcela jistě nepotěšilo. Případný multiplayerový mód coby doplněk k příběhové kampani však v úvahu přichází.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na