Codemasters posiluje v segmentu závodních her. Koupila studio Slightly Mad stojící za Project CARS

Poměrně překvapivou transakci oznámila britská společnost Codemasters, která je největším tvůrcem a vydavatelem závodních her na světě. O tuto pozici v nejbližší době jen tak nepřijde, ba ji dokonce posílí. Do jejího portfolia se totiž nově počítá zkušené vývojářské studio Slightly Mad, které stojí především za oceňovanou sérií automobilových simulátorů Project CARS (recenze druhého dílu) a které chystá dosud neoznámený titul, pravděpodobně na motivy Rychle a zběsile. Připravuje se také mobilní titul Project CARS Go.

Slightly Mad Studios by mělo rozšířit skupinu vývojářských týmů Codemasters, které aktuálně sedí v Londýně, Birminghamu, Southamu a Runcoru. Pravděpodobně si udrží jistou míru autonomie, protože šéfem studia zůstává jeho zakladatel Ian Bell. Značka Project CARS je na tolik silná, že by nebylo překvapivé její pokračování.

Nové konzole se asi nedočkáme

V rámci obchodu však nepadlo ani slovo o ambiciózním projektu herní konzole Mad Box, kterou studio Slightly Mad před časem oznámilo. Ostatně, Ian Bell už před časem deklaroval určité problémy, které vzhledem ke složitosti celé záležitosti nebyly příliš překvapivé. Ostatně, od začátku to vypadalo, že si tady někdo ukousl příliš velké sousto. Možná nakonec i odepsané investované prostředky do Mad Boxu byly jedním z důvodů, proč Slightly Mad ztratilo svou nezávislost.

Velmi slušné ocenění

Každopádně, Slightly Mad Studios bylo oceněno velmi slušně. Kupní cena, kterou Codemasters zaplatí, činí 25 milionů dolar v hotovosti a 5 milionů dolarů v akciovém podílu. Ve smlouvě je navíc také klauzule, která může konečnou cenu navýšit až na 166 milionů dolarů. Záviset bude na komerčním úspěchu chystaných her studia. Podle analytiků je nicméně nepravděpodobné, že by to byla až taková “raketa”. Cena však může reálně vzrůst ještě o pár desítek milionů dolarů.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na