Codemasters pracuje na dvou nových hrách z oblíbené závodní série Dirt

Fanoušci oblíbené arkádové závodní série Dirt se mají na co těšit. Aktuálně se totiž chystají hned dva nová tituly, které z ní vycházejí. V tiskové zprávě to uvedlo vývojářské studio Codemasters.

Čtěte také: DiRT Rally 2.0 je výborný závodní simulátor s drobnými problémy – recenze

Méně pozitivní zprávou je ta, že pro Dirt Rally 2.0 už nebudou vycházet žádné další obsahové přídavky. Stále jsou sice v plánu denní, týdenní, stejně jako měsíční výzvy, ale větší updaty už čekat nemáme.

První ze dvou titulů se má podle tvůrců od dosavadních dílů Dirt výrazně lišit. Řeč je tu o “zbrusu novém zážitku”, bohužel bez dalších detailů. Jak se ale zdá, hra půjde pravděpodobně svébytnou cestou, čemuž napovídá i skutečnost, že vzniká v samostatném týmu, který dosud na Dirt Rally nepracoval. Vydání podle všeho není úplně vzdálené a již brzy bychom se měli dočkat nových informací.

Čtěte také: Jak šel čas s Colin McRae Rally. Vzpomínáme na předchůdce očekávaného DiRT Rally 2.0

Druhý projekt má být tradičnější v tom smyslu, že se bude držet kořenů Dirt, ale zároveň chce sérii posunout na “novou úroveň”. Není vyloučeno, že jde o plnohodnotné Dirt Rally 3.0 s novými prvky a grafickým enginem, který by využíval schopností herních konzolí nové generace. Hra je nicméně ještě v poměrně rané fázi vývoje, a tak se o ní nejspíš více dozvíme až příští rok.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na