Codemasters získali licenci na WRC závody. Na první hry si ale ještě pár let počkáme

Foto: Dirt Rally 2.0

Experti na závodní hry ze společnosti Codemasters si mohou gratulovat. Po 18 letech totiž opět získali licenci na mistrovství světa v rallye WRC. Posledním titulem, který toto vývojářské studio s touto licencí vytvořilo, bylo Colin McRae Rally 3 z roku 2002.

Codemasters evidentně plánují na dlouhou dobu, podobně jako to provádějí s licencí na Formuli 1. Exkluzivní pětiletá smlouva tak začne platit v roce 2023 a potrvá do roku 2027. Autoři uvedli, že plánují vydávat hry s licencí WRC pro PC, konzole a chytrá zařízení. Mezi ně má patřit také každoroční virtuální zpracování rallyové sezóny. První hra s touto značkou může od Codemasters spatřit světlo světa nejdříve v roce 2023 a nejpozději v březnu 2024. Ještě tak uplyne poměrně hodně vody, než okusíme ovoce tohoto partnerství.

Aktuálně totiž exkluzivní práva na využití licence WRC patří vydavateli Bigben Interactive a vývojářskému studiu Kylotonn. To v září vydá v podobě WRC 9 svou další rallyovou hru, a to exkluzivně na Epic Games Store. Série si však kdovíjak dobré jméno u fanoušků nevytvořila a její díly většinou patří k lehkému nadprůměru. Další tituly by měly následovat v letech 2021 a 2022.

Codemasters by s rallyovou licencí mohlo naložit přeci jen lépe, protože tato společnost se zaměřuje především na tvorbu vysokorozpočtových závodů. V současnosti pracuje na titulech F1 2020 a Dirt 5.

Studio také uvedlo, že nově uzavřené partnerství nebude mít vliv právě na oblíbenou sérii Dirt. Ta zůstane oddělená a fanoušci se tak v budoucnu mohou těšit na další díly. Codemasters také uvedlo, že do roku 2023 vyjde pokračování Dirt Rally 2.0.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na