Conan Exiles bleskurychle mizí hráči

Zdálo se, že Conan Exiles má zaděláno na velký úspěch. Tento survival sandboxový titul hrálo v nejlepších dobách, v únoru 2017, 53 402 hráčů. Nyní mohou vývojáři nazývat dobrým dnem takový, kdy se na serverech shromáždí alespoň třítisícové osazenstvo – ani takových už není mnoho.

To je propad o 90 %. Zdá se, že Conan Exiles postihne stejný osud jako další survivalové hry, které postupně zmizely do propadliště dějin. Navzdory několika updatům si hráči stěžují nejčastěji na chybějící obsah. Volají také po zlepšení bojového systému. Vadí také spousta bugů a nedodělků, u kterých je stále nejistější, že je autoři někdy odstraní. Mnoho z nich totiž přetrvává už šest měsíců, před nimiž byla spuštěna Early Access fáze. Kontroverzní jsou rovněž restarty serverů, které hráče připraví o veškerý pokrok.

Ze všeho nejvíce ale chybí endgame obsah. Těch několik hráčů, kteří to nevzdali už předtím, poukazuje především na to, že ve hře už pak není do čeho píchnout. Situace tedy není vůbec dobrá, a pokud chce vývojářské studio Funcom své dílo ještě zachránit, musí začít okamžitě konat. Opravit ty nejhorší chyby a kontinuálně pracovat na obsahu.

Ale popravdě – spíše si myslím, že Conan Exiles bude mít podobný osud jako mnoho dalších survival her. Tedy neslavný.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 1]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na