Cyberpunk 2077 nabídne až pětkrát komplexnější úkoly než Zaklínač 3

Kdo hrál skvělého Zaklínače 3, musel také často rozhodovat o osudech různých postav. Ale v porovnání s chystaným Cyberpunkem 2077 od stejného vývojářského studia CD Projekt RED to podle všeho nic nebylo. Podle designéra úkolů Philippa Webera budou questy v tomto cyberpunkovém RPG “třikrát až pětkrát komplexnější” než ve zmíněném fantasy klenotu.

Mnoho možností, které se v rámci plnění úkolů naskytne, má být ale ve vztahu k příběhu vždy logické a smysluplné. Autoři přitom staví na svých zkušenostech právě ze třetího Witchera. Ty byly částečně také negativní, protože se ve výsledku tvůrci příliš spoléhali na “zaklínačský smysl”, který jim mnoho situací ulehčil, ale pro hru samotnou nepůsobil tak hodnověrně. Bylo to dáno tím, že tým tolik nespolupracoval a ačkoliv se jednotlivým designérům zdálo, že funkce nevyužívají příliš, dohromady toho bylo moc.

Tip na článek:  Chceme změnit herní průmysl, vyhlašují autoři Cyberpunk 2077 svůj ambiciózní plán

Cyberpunk 2077 už tak vzniká v mnohem organizovanějším týmu, což by mělo omezit repetitivnost a naopak zvýšit kvalitu questů. To, zda Cyberpunk 2077 bude opravdu komplexnějším zážitkem, jak autoři slibují, se ale dozvíme až po vydání hry. Ta zatím nemá upřesněné datum, ovšem šance, že vyjde ještě letos, postupně klesají. Pravděpodobnější je příští rok.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

6
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Jarek
Host
Jarek

Cyberpunkové věci jsou mezi hráčskou komunitou velice oblíbené a proto už jen téma má obrovský potenciál . U zaklínače došlo k průlomu až u 3. dílu , kdy otevřený svět udělal ze hry top 1 . Cyberpunk má oproti Zak 3 obrovskou výhodu . Pokud bude silnej příběh . witchera snadno překoná .

Ivo
Host
Ivo

Cyberpunk 2077 nikdy popularitu Zaklínače nezíská a je jedno, jak komplexní bude. Nemá knižní postavy, nemá již před vydáním oddanou hráčskou komunitu. Vytváří prostředí dosti specifické pro omezenou skupinu hráčů. Já osobně, i když miluji scifi, se na tu hru nijak zvlášť netěším. Zaklínače jsem si musel koupit ve sběratelských edicích z prosté nostalgie a to i přes to, že samotná kniha mne taky dvakrát nedojala; i když původní polský seriál považuji za kultovní.

Nemesis
Host
Nemesis

Ty jsi kokot.. kdy Ti tak z tohohle upad at se nam nenamnozis.

JoeWillson
Host
JoeWillson

Nevím komu říkáš kokot, borec napsal svůj názor slušně a ty ho hned urážíš podle mě by tobě měl upadnout kvůli toho jak se chováš doufám že tvoje děti nebudou stejně dementní jako ty.

Thaifox
Host
Thaifox

Kniha? Je jich osum.

Ioda
Host
Ioda

Dyk napsal, že koupil ve sběratelských edicích, což je množné číslo. Že by si koupil několik verzí jedné knihy to nepředpokládám. Chce to více chápat psaný text :D.