Cyberpunk 2077 nebude obsahovat mikrotransakce, ujišťují tvůrci. Kdo si hru koupí, má dostat plnohodnotný zážitek

Když v minulém roce šéf vývojářského studia CD Projekt RED Adam Kiciński oznámil, že chystaný titul Cyberpunk 2077 bude obsahovat online prvky, začali se mnozí obávat, že jde o cestičku k tomu, jak dostat do hry mikrotransakce a dále na hráčích vydělávat.

Spekulace teď uklidňuje spoluzakladatel studia Marcin Iwiński, který se vyjádřil právě ke kontroverznímu tématu mikrotransakcí. Podle něj nemají co dělat ve hrách, které si hráči koupí za plnou cenu. V takovém případě mají dostat plnohodnotný zážitek a ne být nuceni k tomu něco si doplácet. Podle Iwińského je nejlepším PR pro jakoukoliv hru to, že jsou hráči spokojení. Je tedy zjevné, jak CD Projekt k tématu plateb ve hře přistupuje a že je chystaný Cyberpunk 2077 obsahovat nebude.

Cyberpunk 2077 půjde pravděpodobně stejnou cestou jako Zaklínač 3. To znamená, že k němu vznikne nějaký ten plnohodnotný datadisk, který bude zpoplatněný, ale menší obsahové přídavky budou zdarma.

Marcin Iwiński tvrdí, že se vývojáři vždy musí dobře zamyslet nad tím, než do hry přidají to či ono. Je třeba počítat s tím, že se hráči vždy ozvou, když budou mít pocit, že s nimi někdo jedná neférově.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na