Cyberpunk 2077 nebude sám. Pracujeme na třech hrách z tohoto univerza, překvapil CD Projekt

Vývojářské studio CD Projekt RED evidentně Cyberpunku 2077 hodně věří. Pracuje totiž hned na třech videohrách v tomto univerzu, které vychází ze stejnojmenné deskové hry. Informaci přinesl polský zpravodajský portál Bankier s odvoláním na prezidenta firmy Adama Kicinského a CEO Piotra Neielubowicze.

Aktuálně je ze tří projektů oficiálně oznámen pouze jediný, a to dobře známý Cyberpunk 2077, který představuje jednu z nejočekávanějších her současnosti. Vyjít má 16. dubna 2020 na PC, Playstation 4 a Xbox One. Podle zprávy bude “další velký projekt” CD Projektu usídlen rovněž v univerzu Cyberpunku a dost možná půjde o pokračování, na které by se nečekalo tak dlouho a kterým by autoři vyhověli akcionářům hladovým po dalších ziscích.

Pokud jde o třetí titul, zde by se mělo podle neoficiálních informací jednat o multiplayerový spin-off Cyberpunku 2077. Na hře prý aktuálně pracuje zhruba 40 vývojářů. Už v roce 2013 přitom CD Projekt potvrdil, že Cyberpunk 2077 bude mít také multiplayerové prvky. Je dost možné, že se v průběhu vývoje ukázaly být natolik zajímavými, že se je tvůrci rozhodli vyčlenit do samostatné hry.

Tip na článek:  Cyberpunk 2077 bude dražší než Zaklínač 3. Autoři si od něj ale také slibují víc

Podle portálu Bankier pracuje na každé hře samostatný tým, přičemž je logické, že drtivá většina osazenstva dokončuje Cyberpunk 2077. Firma má ale ještě čtvrtý tým, který se stará o karetní hru Gwent. Jak se ale zdá, po Zaklínači se z CD Projektu stane studio jiné značky – té kyberpunkové.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

3
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Vilem
Host
Vilem

Pro fanoušky Zaklínače je to určitě zklamání. Nejen, že druhá AAA hra není Zaklínač, ale také to znamená, že vývoj dalšího Zaklínače začne nejdříve po vydání těchto her a tedy se nového Zaklínače dalších min. 6 let nedočkáme.

Hulibrk
Host
Hulibrk

Viléme, vůbec se nemusíš bát, na Witchera si sice ještě budeme muset chvíli počkat, ale vidím to tak na 2020 .

Mike Litoris
Host
Mike Litoris

Já nevim, Hulibrku, ale jestliže má Cyberpunk 2077 teprve vycházet v Dubnu 2020 a zároveň, pokud se potvrdí, že reálně se budou konat 3 další hry (což je teda velice ambiciozní předsevzetí!), tak každá bude mít vývoj minimálně rok a půl (teda pokud jedna nebude karetní hra, druhá telefonní srandička a třetí DLC do základní hry Cyberpunk 2077), tak je docela i reálný to číslo, co psal Vilém a to, že Zaklínač by se mohl teoreticky vyklubat 2025. Ale ruce na stůl hoši, jsem jenom blázni za klávesnicema a co my víme, jakýmu studiu by třeba mohli zaplatit, aby vyvíjelo… Číst vice »