Cyberpunk 2077 v novém traileru. Vyjde příští rok, a to s postavou Keanu Reevese

Foto: CD Projekt

Podle očekávání předvedlo vývojářské studio CD Projekt RED v rámci konference Microsoftu na E3 2019 nový trailer k možná nejočekávanější hře současnosti – Cyberpunk 2077. Ten sice nevzbudil takové pozdvižení jako ten loňský, ale pozornost svou nadprůměrností rozhodně upoutal.

Možná ještě důležitější je skutečnost, že jsme se z něj konečně dozvěděli datum vydání hry. Stane se tak 16. dubna 2019. Cyberpunk 2077 za deset měsíců? Ačkoliv se spekulovalo o tom, že by mohl vyjít ještě letos, jde vlastně o skvělou zprávu.

Vydání kvůli novým konzolím

Z obchodního hlediska se nelze příliš čemu divit. Koncem příštího roku mají totiž na trh vstoupit nové herní konzole od Microsoftu a Sony. A dosavadní zkušenosti nasvědčují tomu, že v tento okamžik se dramaticky propadnou prodeje konzolí staré generace a zároveň her pro ně určených. Insideři s informacemi z obchodu ostatně už teď serveru Gamebro.cz potvrdili, že prodeje konzolí silně poklesly.

Cyberpuk 2077 tak dost možná vyjde v poslední možný okamžik potřebný k tomu, aby na stávající generaci konzolí udělal skvělá čísla, jaká se od něj očekávají. Následně s velkou pravděpodobností zamíří na generaci novou, zde ale bude zase problém s nízkou penetrací trhu těchto zařízení.

Keanu Reeves jako příběhová postava

Kromě jiného to znamená, že termín vydání bude s velkou pravděpodobností definitivní. CD Projekt RED si zkrátka nebude moct dovolit další odklad, protože ten by spolehlivě způsobil horší prodeje. Tvůrci se tak ne vlastní vinou dostávají pod tlak. Ostatně, už před časem se objevily informace o stresujících pracovních podmínkách u polských vývojářů.

Autoři si pro hráče připravili také dopředu avizované překvapení, které v rámci prezentace obstaral hvězdný hollywoodský herec Keanu Reeves, který v poslední době září především jako filmový John Wick. Reeves si v Cyberpunku 2077 také “zahraje” – zhostí se jedné z příběhových postav – Johnyho Silverhanda.

Cyberpunk 2077 – E3 2019 trailer

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 3 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na