Další herní legenda z devadesátek se dočká remasteru. Na řadě je vynikající Forsaken

Forsaken z roku 1998 byl velmi zajímavou akcí, který navázal na tradici série Descent, ovšem zaslouženého komerčního úspěchu se nikdy nedočkal. Možná se to změní s příchodem remasteru, který kutí v Nightdive Studios pro PC a Xbox One.

Autoři tvrdí, že nechtějí za každou cenu modernizovat, co funguje dobře a naopak by rádi hráčům připomněli pocit, jak se původní Forsaken hrál. Znamená to mimo jiné, že grafická stránka hry zůstane do značné míry zachována, pouze se vylepší framerate z maximálních 30 na 60 snímků za vteřinu. To je ve hře, kde je rychlý pohyb zcela zásadní, velmi důležité a podle Nightdive Studios to byl také původní záměr vývojářů, ovšem tehdejší technologie jim to neumožnily.

Moderní Forsaken nabídne veškeré herní možnosti původního titulu, tedy jak singleplayerovou kampaň, tak multiplayer až pro 16 hráčů. Chybět nebudou ani mise, které byly exkluzivní součástí verze pro konzoli Nintendo 64.

Dlouhé hledání práv

Zajímavou součástí práce vývojářů je mimo jiné detektivní činnost s cílem najít aktuální držitele práv. Jak původní vývojářské studio, tak vydavatel Acclaim už neexistují. Dlouho nebylo jasné, na koho práva přešla, ale nakonec se to naštěstí povedlo.

Nightdive Studios se na remastery legendárních her z 90. let specializuje. Začínalo na System Shocku 2 a pokračovalo přes oba Turoky, které má mimochodem na svědomí také studio Iguana Entertainment, stejně jako Forsaken, na kterém však spolupracovalo ještě s Probe Entertainment.

Forsaken vyjde 31. července 2018 a na PC bude k mání na Steamu a GOG za cenu 19,99 dolaru.

Forsaken Remastered – trailer

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na