Další neúspěšná Star Wars hra. Disney stoplo Rivals ještě před oficiálním vydáním

Společnost Disney v krátkém oznámení uvedla, že ukončuje provoz free2play mobilní hry Star Wars Rivals, a to ke dni 11. října 2018. S okamžitou platností pak zrušila možnost in-game nákupů. Jedním dechem však firma dodala, že nebude nahrazovat již provedené nákupy. Star Wars Rivals tak neslavně končí ještě před oficiálním vydáním.

Star Wars Rivals bylo dostupné v určitých testovacích regionech, a to dokonce tak, že umožňovalo mikrotransakce v hodnotě od 5 do 100 dolarů. Kdo do hry investoval, má nyní smůlu – nakoupené věcí už nebude moct využívat dlouho.

Na serveru Reddit se řada hráčů vyjadřuje o konci hry velmi negativně. Jednak se jim nelíbí to, že Disney nebude nahrazovat provedené nákupy, jednak nechápou důvod ukončení hry. Podle řady z nich totiž Star Wars Rivals mělo slušný potenciál.

Star Wars Rivals bylo kompetitivní multiplayerovou akcí, ve které hráči utkávali v arénách prostřednictvím střelných zbraní a speciálních schopností. Hrdiny bylo možné získávat buď pokrokem ve hře nebo jednoduchým nákupem.

Jde tedy o podobný model jaký praktikovalo Electronic Arts s neoblíbeným Star Wars: Battlefront 2, jen s tím rozdílem, že tento titul si bylo třeba ještě koupit. Možná se Disney zaleklo dalších negativních reakcí hráčů, kterým se obvykle nelíbí lootboxy, a hru raději rovnou zařízlo.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na