Diablo 4 se rýsuje. Zveřejněna první postava Lilith

Na Twitteru se objevila jedna stránka z chystaného artbooku o sérii Diablo. A co čert nechtěl, je to rovnou stránka o Diablu 4. Jeho vývoj unikl na veřejnost už dříve v podobě inzerátu, který se objevil v magazínu GameStar.

Kniha jménem The Art of Diablo vyjde 3. listopadu, což je “kupodivu” přesně den po letošní akci BlizzCon, na které by Diablo 4 mělo být konečně oficiálně oznámeno. Právě proto se v knize o Diablu 4 už může mluvit, byť tvůrci pravděpodobně nechtěli, aby detaily unikaly na veřejnost tímto způsobem. Ale kdo ví, i to může být součástí marketingové strategie, jak ještě navýšit očekávání.

Lilith jedním z padouchů

Zveřejněná stránka z knihy je věnována postavě Lilith, která je královnou Succub. Poprvé se objevila už v Diablu 2 v rámci takzvaného Pandemonium eventu. Podle informací v knize však bude pro Diablo 4 kompletně přepracovaná. Vyobrazena je zde na concept artu od Johna Polidory.

Lilith Diablo 4
Popis postavy Lilith z chystané knihy The Art of Diablo, která vychází 3. listopadu.

Jakou roli bude Lilith hrát, to zatím nevíme. Její podrobný popis však naznačuje, že by si mohla střihnout důležitou roli na straně nepřátel. V textu je nazývána jako “Dcera nenávisti” a “Matka svatyně, která se vrací ke svým dětem, a to v den, který bude velký a hrozivý pro všechny.

Diablo 4 bude s největší pravděpodobností oznámeno první den BlizzConu, tedy 1. listopadu 2019.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 7 Prumer: 4.6]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

10
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Dahakere
Host
Dahakere

Já bych chtěl Lilith vidět jako “support” pomáhající postavu, která bude mít samozřejmě postranní úmysly. Záporáka bych viděl Inariuse, se kterým v podstatě stvořila lidstvo. Hlavní záporák, ale bude samozřejmě Diablo, bylo by divné kdyby ne. Ale budou to mít docela složité, ve 3 jsme porazili Diabla se silou všech hlavních démonů, což by měl být naprostý vrchol a také poblázněného anděla. Jako hlavní možnost tedy vidím, boj proti hratelným postavám ze 3, kde to na konci D3 naznačují. Ale uvidíme co vymyslí, snad se něčeho dočkáme.

SeGy89
Host
SeGy89

Nevim proc ale vzdycky me vic bavil titan quest, nez diablo.
Asi to je tim prostredim 🙂
Pro me bylo diablo 3 katastrofa, realna aukce, pay to win system, zadne pvp ani otevrene online svety jak oficialne slibovali, jedine co se dalo byl samotny singlplayer, ktery ale vyzadoval neustale pripojeni k serveru, no skoda mluvit, a hlavne skoda penez.

Franta
Host
Franta

Pecka! Už se Diabla 4 nemůžu dočkat. Jinak velká pochvala pro Gamebro.cz – pro mě teď nejlepší herní web. Doufám, že vydržíte…

John
Host
John

Mám obavy, že D4 bude plné mikrotransakcí a stane se z něj P2W hra. Ale co, naděje umírá poslední, tak nezbývá než doufat.

Slw
Host
Slw

Imho to Blizz zk**ví jako Beth F76. Já už nedoufám. Už nejsu malé ogařisko 😉

Dahakere
Host
Dahakere

No a ukažte mi vyloženě špatnou hru, kterou kdy Blizzard vydal ? A to že vás nebavila, nebo jste od ní čekal něco jiného není ukázka toho, že to je špatná hra. Porovnávání s tou věčnou alfa verzí F76, který je jen špatným pokusem o ždímání peněz je trochu mimo.

Mirek
Host
Mirek

Nejde o to, že by Blizzard vydal nějakou špatnou hru… jde o to, že naprosto domrdá všechno, na co sáhne, protože jen ždímají prachy, ale co na to říká komunita, na to Blizzard jen sere. 😉

Skalgrin
Host
Skalgrin

Vyloženě špatná hra se Blizzu asi ještě nepodařila, to je pravda. Ale poslední vývoj trochu smrdí, ale jak se říká – třeba si jen dýcháme pod nos 🙂 Studio se zaměřuje na remastery (SC1, WoW:C, W3, D2? ) což v zásadě není samo o sobě nic špatného – ale invenčně a hlavně z vypravěčského pohledu je studio momentálně v krizi a tak nějak vyhořelé. Retail wow se nám malinko plácá na místě, na další strategii z warcraft/starcraft univerza si raději ani nemyslet a jediné jisté diablo je Immortal – mobilní cosi… Ano, asi je D4 vyvíjeno – ale je to… Číst vice »

Dahakere
Host
Dahakere

Tak remastery těch her lidi chtěli a chtějí. Osobně to považuji za zbytečnost, kromě wowka, které si jinak oficiálně nezehrajete, protože všechny ty hry jsou skvěle hratelné i dnes. Raději bych viděl remake W1 a D1, protože to už jsou opravdu zastaralé vykopávky, které se dnes opravdu dobře nehrají. Ale to je můj názor že. Opravdu mizerná expanze na wow byla pouze jedna a to WoD (třetina obsahu co ostatní datadisky), všechny ostatní byly minimálně decentním přídavkem. WoD právě osobně považuji za to nejhorší co kdy Blizz kdy vypustil. Immortal je pouhým doplněním do jejich portfólia, který nelze brát jako… Číst vice »

Skalgrin
Host
Skalgrin

Ale samozřejmě, vždyť i já W3:Reforged koupím – třetí Warcraft je moje srdcovka a myslím že na mém disku se bude líbit originálu i remasteru bok po boku. Za mě jen sklamání, že právě nebude obsahovat remaster jedničky a dvojky, ale to byly jen naivní naděje (a vzhledem k tomu že tam bude nový world editor, nikomu nic nebrání remaster udělat, ani jednička ani dvojka neobsahovaly náročná in-game videa, kterými proslula trojka a díky GOGu je z čeho scénář obšlehnout) S expanzemi WoW – tohle je děsně individuální. Mě WoD vrátil do WoW po Pandarii, kterou osobně považuji za nejslabší… Číst vice »