Distributor her Electronic Arts a Activision v České republice náhle skončil. Dluží přes 30 milionů na DPH

Zvláštní vývoj nabral osud české pobočky společnosti ABC Data, která v České republice mimo jiné distribuuje hry od společností Electronic Arts a Activision Blizzard, tedy dvou největších herních vydavatelů. Její aktivity přebírá společnost Investment Gear 2, která v ní získala 100% podíl. Její matkou je pro změnu polská ABC Data S.A., jak uvádí magazín ChannelWorld.

Na oficiálním webu českého ABC Data visí následující informace. “Vážení obchodní partneři, oznamujeme Vám, že v ABC Data s.r.o. Česká republika, IČO: 256 88 987 nebude od 28.2.2019 možné zadat a přijmout žádnou objednávku na zboží. V případě řešení reklamací, vratek zboží a vystavení dobropisů, kontaktujte prosím společnost Český servis, a.s.” Na původních kontaktech společnosti nikdo nereaguje a emaily se vrací jako nedoručitelné.

Samotné aktivity nicméně nepřevzal Investment Gear 2, který podle smlouvy nesmí dva roky vykonávat na českém trhu činnost, která by konkurovala polské ABC Data. O byznys pobočky, tedy i další distribuci her od EA a Activisionu, by se měl dále starat ABC Data CZ s.r.o., odštěpný závod, který je zase dcerou slovenské pobočky polského koncernu. Jejím jednatelem je od 1. března 2019 Milan Krajči. Je však otázkou, proč stránky společnosti odkazují na Český servis a.s.

Částečně jde evidentně o daně. Finanční úřad žádá po české pobočce ABC Data doplatit DPH ve výši 31,851 milionů korun. Firma vůči tomu podala odvolání.

ABC Data S.A. je významným středo a východoevropským hráčem na poli distribuce IT techniky, elektroniky a software. Na polském trhu je lídrem a působí v celkem osmi zemích. Firma je kotovaná na varšavské akciové burze.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 2 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

4
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Petr
Host
Petr

nerad bych doplacel za zmenu dodavatele, jakozto koncovy zakaznik. vim jen dodavatel, ale presto. pro uplnost). ikdyz mnoho neni)

Petr
Host
Petr

A Jak to bude nyni?, kdo to prevezeme, ci bude techto produktu od vyrobce dostatek?

aaa
Host
aaa

Hlavně zakleknou na živnostníky.sbjf5

jiří smolka
Host
jiří smolka

Chytrolíne,platíš vůbec daně?