Donald Trump z útoků v USA obvinil videohry. Průmysl se ale brání

Americký prezident Donald Trump a další prominentní členové Republikánské strany dávají částečnou vinu za víkendové útoky střelců ve Spojených státech amerických videohrám. Herní průmysl a hráči samotní se ale brání. Pod hashtagem #VideogamesAreNotToBlame (neobviňujte videohry) se vůči podobným vyjádřením vzedmula velká vlna odporu.

Poté, co o víkendu dva střelci v Texasu a Ohiu zabili dohromady 29 lidí a další desítky zranily, kritizoval Donald Trump ve své řeči z Bílého domu videohry, které podle něj oslavují kulturu násilí. “Musíme zastavit glorifikaci násilí v naší společnosti. To se týká také strašlivých a odporných videoher, které v současnosti patří do všedního dne,” uvedl americký prezident.

Předtím se v podobném duchu se vyjádřil předseda republikánského klubu ve Sněmovně reprezentantů USA, Kevin McCarty. Ten se nechal slyšet, že “videohry odlidšťují”, což mají dokazovat různé studie, které už však nekonkretizoval.

Tip na článek:  Americký prezident Donald Trump spojil útok šíleného střelce na Floridě s videohrami. Na přísnější kontrolu zbraní zapomněl

Herní branže se spojila

Tato vyjádření vyvolala nebývalou kritiku ze strany videoherní branže v USA i zbytku světa. Mnoho z nich kritizuje Trumpa a spol. vážně, další si z něj dělají legraci. Objevila se také statistika společnosti Newzoo, která dokládá, že se hraje všude na světě, ale jen ve Spojených státech amerických dochází k nestandardně vysokému počtu úmrtí násilím způsobeným zbraněmi.

Hledat vinu ve videohrách je pouze snaha odvést pozornost od větších problémů, které aktuálně máme. Existuje mnoho studií, které docházejí k závěru, že neexistuje souvislost mezi videohrami a násilím. Hry nejsou příčinou násilí a my podporujeme snahy odstranit tyto zavádějící informace ze světa,” uvedla ve svém prohlášení největší videoherní asociace světa, IGDA.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 2 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na