Doom Eternal obsahuje staré PC, na kterém si můžete zahrát kompletního Dooma 2

Foto: Doom 2

Nejpozději od dob Wolfenstein: The New Order hráči dobře ví, že v titulech od vydavatelské společnosti Bethesda mohou čekat různé easter eggy, tedy zajímavá překvapení a vtipné kousky, jež přímo nesouvisí se hrou jako takovou, ale potěší především kované fanoušky. Ve zmíněné akci měli hráči například možnost zahrát si legendárního Wolfensteina 3D. Charakter a animace hlavního protagonisty B.J. Blaskowice a zbraně zůstaly jako v The New Order, zatímco zbytek byl z klasiky z roku 1992. Tímto způsobem jste mohli celou hru projít a dohrát.

V tomto směru teď pokračuje vývojářské studio id Software, které má kromě původního Wolfensteina na svědomí také sérii Doom. Do své novinky Doom Eternal se tak autoři rozhodli vměstnat rovnou celý titul Doom 2: Hell of Earth.

Tuto klasiku najdete v rámci Fortress of Doom, která tvoří základnu Doom Slayera v jeho pekelných dobrodružstvích. Stačí zde najít starý desktopový počítač, který je nicméně chráněn heslem. Zadejte proto kód FLYNNTAGGART. Následně se na počítači spustí Doom 2, který můžete hrát.

Pokud vás zajímá, kde se vzalo toto heslo, pak se vztahuje k Flynnovi Peteru Taggartovi, který je znám pod nickem Fly a jenž je hlavním protagonistou původních románů Doom. Taggart vychází z postav z Dooma 1 a 2 a v knihách je jeho duch přizván do jakési simulace. Tato simulace ho nutila neustále hrát Doom 1 a 2. Hry tak existují rovněž v knihách.

Zatímco Doom 2 je v Doom Eternal přítomen formou easter eggu, při koupi hry dostanete také samostatnou verzi hry Doom 64 z roku 1997, jež navazovala na první dva díly a vyšla původně výhradně na konzoli Nintendo 64.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na