Doom ve Vietnamu. Zahrajte si totální konverzi legendární akce

Autor dnes už kultovní modifikace Brutal Doom pracuje od srpna 2019 na svém novém projektu. Jmenuje se VietDoom a jde o celkovou předělávku legendární akce z roku 1993. Jak už název napovídá, bojovat budete tentokrát v pixelové džungli Vietnamu.

Tvůrce se pro toto dílo podle svých slov rozhodl především proto, že ho lákal právě jedinečný zážitek z rozpixelované džungle. Díky realističtěji pojatým zbraním se do určité míry mění také zážitek ze samotné akce. Kromě toho, že můžete přepnout palebný mód, je třeba také hledět na zpětný ráz zbraně.

Přestože je prostředí přeci jen realističtější než v případě pekelných lokalit původní hry, nemusíte se bát, že by se VietDoom hrál jako Call of Duty. To se týká především krytí, které je možné využívat jen pasivně a částečně, nikoliv aktivně. Nejdále dojdete opět s osvědčenou strategií zůstat neustále v pohybu, aby vás nikdo nezasáhl.

Do Vietnamu s příběhem a démony

Vietnamský Doom se může pochlubit také příběhovým pozadím, které se trochu orientuje na slavný film Apocalypse Now. Do finální verze hry se však mají dostat také nadpřirozené jevy, a tak budete kromě lidských nepřátel bojovat také proti démonům.

Do té doby ale může ještě několik let uplynout, protože VietDoom je opět one-man show a vzhledem k rozměrům celého projektu vývoj zkrátka nějakou dobu potrvá. Už teď je ale k dispozici první bezplatná alfaverze, která je dostupná pro porty Zandronum a GZDoom a která obsahuje celkem pět úrovní, zatím však bez démonů. Autor nicméně předem upozorňuje na to, že tato rozpracovaná verze VietDooma je stále plná chyb.

Nutno ale říct, že VietDoom nevypadá vůbec špatně a po grafické stránce místy připomíná mnohem modernější Minecraft.

VietDoom – záběry z hraní

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 2 Prumer: 3]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na