Je Dragon Age 4 odsouzeno k neúspěchu? Bioware ztratilo své schopnosti

To, že hlavní osobnosti vývojářského studia opustily projekt Anthem a vrhly se do chystaného Dragon Age 4, vzbudilo nevoli nejen u komunity online akce, která už je zřejmě definitivně odepsaná, ale také u fanoušků série Dragon Age. Ti totiž ve zmíněný personál nemají důvěru a bojí se, že čtvrtý díl oblíbené značky přivedou k tvrdému nárazu stejně, jako se jim to “povedlo” s Anthem. Na internetu se pak objevují komentáře, že Dragon Age 4 musí nutně zklamat, protože Bioware už dávno není tím talentovaným studiem jako dříve.

Přinejmenším tituly Mass Effect: Andromeda a Anthem ukázaly, že Bioware překvapivě zklamává v oblastech, ve kterých dříve excelovalo. Jde především o hluboký a napínavý příběh, stejně jako skvěle vykreslené charaktery. Zmíněné tituly nic z toho neobsahují a někteří hráči tvrdí, že úpadek započal už v Dragon Age: Inquisition, který však byl obecně ještě kladně hodnocený. Jedině souboje jsou v posledních titulech od Bioware ještě v pořádku.

Bioware přitom stojí před zatraceně těžkým úkolem, se kterým by se obtížně pasovalo, i kdyby bylo v nejlepší kondici, což objektivně není. Stačí si přečíst, jaké podmínky ve studiu panovaly. Pravověrní fanoušci Dragon Age očekávají návrat ke kořenům, nejlépe k Dragon Age: Origins. Přejí si hutný příběh, dobře napsané questy a dialogy a zajímavé postavy. Zda se toho dočkají, je velmi diskutabilní. Pravděpodobnější je bohužel důraz na hru jako službu, což je koncept, který má vydavatel Electronic Arts podle zákulisních informací připraven i pro Dragon Age 4.

Tip na článek:  Obavy o Dragon Age 4. Bude to ještě RPG nebo už služba? Komentář

V příručce pro úspěšnou, avšak sterilní hru, jistě stojí také to, že bez multiplayeru to dnes nejde. Není tak vyloučeno, že se důrazu na online prvky dočkáme i v DA 4. Pak už by nebylo daleko k naplnění podezření, že půjde jen o Anthem s draky. Na druhou stranu se zdá, že EA si v poslední době aspoň částečně uvědomuje, že se příliš soustředilo na jednu kartu. Například chystané Star Wars Jedi: Fallen Order vypadá se svým důrazem na příběhovost slibně.

Prvním předpokladem toho, že Dragon Age 4 nedopadne katastrofálně, je to, aby Bioware dostalo šanci dělat to, co ho kdysi proslavilo a nebylo tlačeno do akcí, které odporují jeho DNA.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 3 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

1
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Petr
Host
Petr

Nesouhlasím s tím, že Andromeda nemá hluboký a napínavý příběh. Kdo to dohrál by tohle neřekl.