DualShock 4 bude s Playstation 5 fungovat jenom částečně

Foto: Sony

Sony zveřejnilo, které příslušenství z předchozích generací konzole bude fungovat i s novým PlayStationem 5. Mimo jiné je zde i zajímavé sdělení k podpoře aktuálního ovladače DualShock 4. Ten sice k nové konzoli připojíte, ale hry jako Gran Turismo 7 nebo Horizon Forbidden West si s ním nezahrajete. Využít půjde pouze u titulů se zpětnou kompatibilitou na PlayStation 4. V Sony jsou totiž přesvědčeni, že PS5 hry by měly naplno využívat možnosti a funkce, které přinese ovladač DualSense.

Bez omezení však půjdou s nadcházející generací konzole používat licencované periférie, jako jsou volanty, joysticky a kniply. Dále budou fungovat i sluchátka připojovaná přes audio jack nebo USB. Sony přesto doporučuje si kompatibilitu licencovaných periferií třetích stran překontrolovat přímo u jednotlivých výrobců.

Kromě toho půjde hrát i s ovladačem PS Move, který se používal už v dobách PlayStationu 3. Plnou podporu má také PS VR a PlayStation Camera, ta ale bude vyžadovat speciální adaptér. Ten by mělo Sony poskytovat zdarma, i když ještě není stanovené jakým způsobem

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Hráč s láskou ke komiksům a popkultuře. Příležitostný sportovec a milovník adrenalinu.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na