EA možná vrátí své hry na Steam

Společnost Electronic Arts už několik let své nové hry na PC vydává výhradně prostřednictvím vlastní platformy Origin. Na Steamu už je k dispozici jen několik vskutku starých titulů tohoto vydavatele. To by se však brzy mohlo změnit, protože se objevují náznaky, že se EA na Steam se svou bohatou herní knihovnou vrátí.

Až příliš mnoho náznaků

Někteří uživatelé se totiž podívali do hloubky kódu Steamu, kde objevili překvapivé věci. Například se tu našla testovací aplikace Originu. Stejně jako v případě spolupráce Steam a Uplay od Ubisoftu je možné, že na pozadí musí běžet Origin, aby bylo možné hry od EA přes Steam hrát.

Další spekulace vyvolala hra The Saboteur z roku 2009, kterou podle SteamDB mezi 20. a 21. říjnem hrál přesně jeden člověk. Ale jak? Šlo snad o test? Dalším podezřelým je Dragon Age 2, který se před pár dny dočkal malého updatu své databáze. Poslední update tohoto titulu je přitom čtyři roky starý.

A pak tu je ještě jedna zajímavost. Když Valve před pár měsíci prezentovalo novou knihovnu Steamu, na jednom z obrázků byl k vidění titul Mirror’s Edge Catalyst, který však pro na této platformě nikdy vydán nebyl.

Výhra pro obě strany?

Electronic Arts ani Steam se k těmto spekulacím zatím nevyjádřily. Ale je pravděpodobné, že na poli digitální distribuce se v příštích měsících odehrají zajímavé věci. Dosavadní nadvládu Steamu totiž narušil Epic Games Store, který ho připravil o velké množství nových titulů. Jednou z možných reakcí Valve je snaha o spolupráci s velkými vydavateli, které bude chtít přitáhnout zpět, například tím, že jim nabídne atraktivnější podmínky. EA navíc na Steamu nemusí hned vydávat nové tituly, ale stačí, když mu poskytne svůj bohatý katalog her, který zejména na Steamu dokáže stále generovat skvělá čísla. Také pro EA to může být výhrou, protože Origin nemá takovou sílu, aby se na něm starší tituly prodávaly v signifikantním množství.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 4 Prumer: 4]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

3
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Kira
Host
Kira

Jediná věc, která se mi od EA skutečně líbila byl Assassins creed: Revelations. Ta mi na Steamu chybí. Pokud ovšem bude muset zároveň se steamem na pozadí běžet origin, je mi to k ničemu.
Jo, a SPORE. To zbožňuju i po letech. Ale to je ještě na CD 😀

Meli
Host
Meli

Steam je nejlepší a hry které má origin nemám nikdy kupovat nebudu.

TheTruth
Host
TheTruth

Jj, trash od EA je přesně to co si Steam zaslouží, hovoda a paraziti, to bude spojenectví.