EA se chce do Star Wars her pustit konečně ve velkém

Foto: Star Wars Squadrons

Společnost Electronic Arts chystá velkou ofenzívu s tituly vznikajícími podle slavné licence Star Wars, kterou má herní vydavatel v exkluzivním držení od Disney. Jenže dosud se k ní choval spíše macešsky, když hned několik her podle Hvězdných válek zrušil. To by se ale podle šéfa firmy Andrewa Wilsona mělo teď změnit. Fanoušci se podle něj mohou těšit na celou řadu nových Star Wars her.

Teprve před pár dny EA představilo novinku Star Wars: Squadrons od vývojářského studia EA Motive. Tento kousek by se měl vydat ve stopách legendární série X-Wing, byť bude s největší pravděpodobností velmi arkádový. Na konci loňského roku pak v podobě Star Wars Jedi: Fallen Order vyšla první singleplayerová Star Wars hra po mnoha letech. A ukázalo se, že po podobných zážitcích mezi hráči panuje hlad, protože prodeje byly více než slušné a zadělaly na přípravy druhého dílu, který už v kancelářích studia Respawn Entertainment vzniká.

Andrew Wilson nicméně neprozradil, jaké přesně tituly jsou v plánu a zda některé z nich vyjdou třeba už v příštím roce. Vztah se společností Disney nicméně označil za nadále skvělý. “Máme s Disney fantastický vztah. Máme fantastický vztah s Lucasem. Máme s nimi dlouholeté partnerství, které sahá až ke Star Wars: The Old Republic z roku 2011,” uvedl Wilson.

Prodeje Star Wars her jsou skvělé

Star Wars Jedi: Fallen Order od svého listopadového vydání dokázal prodat více než 10 milionů kopií, což je na čistě příběhovou hru skvělý výsledek. Dvojice multiplayerových akcí Star Wars: Battlefront pak prodala dokonce více než 35 milionů kopií, a to přesto, že krátce po vydání Battlefrontu 2 musela EA řešit marketingovou katastrofu kolem mikrotransakcí ve hře.

Dnes přitom vychází také remaster Star Wars: Episode 1 – Racer pro Playstation 4 a Nintendo Switch. Tento závodní titul přitom původně vyšel v roce 1999 ku příležitosti uvedení první epizody Hvězdných válek do kin.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na