EA zavřelo zkušené tvůrce Dead Space. Nové Star Wars odsunuty a překopány

Seznam studií, která společnost Electronic Arts z nějakého důvodu uzavřela, je opět o něco delší. Americký koncern se rozhodl ukončit činnost studia Visceral Games, které stojí například za sérií Dead Space nebo Battlefield Hardline.

Vývojáři přitom od EA měli další důležitý úkol: dosud nepojmenovanou akční adventuru z univerza Star Wars, ve které by velmi důležitou roli hrála příběhová komponenta. Jak se zdá, v této podobě se hry nedočkáme.

Bude to hra jako služba

Jak vyplývá z informací zveřejněných na serveru Kotaku, došlo Electronic Arts k zásadnímu zjištění, že se herní trh za pár let zásadně změnil a pro singleplayerovou hru se silným příběhem na něm není místo. Nebo spíše by se dalo říct, že by nevydělala tolik, jako kdyby se koncipovala moderním způsobem jako “služba” (game as service). Právě tímto směrem se EA a další velcí vydavatelé ubírají i s jinými hrami.

Nová Star Wars hra vznikne, potvrdilo EA, ale postará se o ní uskupení EA Worldwide Studios pod vedením EA Vancouver. Přehodnotit je třeba také termín vydání. Rok 2019 tak s největší pravděpodobností padá.

Podle neoficiálních informací se studio Visceral Games delší dobu potýkalo s problémy. Pro vývoj Star Wars hry bylo údajně nutné často povolávat externí pomoc. Společnost Electronic Arts by chtěla nabídnout práci všem vývojářům v dalších svých studiích.

Každopádně je velká škoda, že akční dobrodružství ze světa Star Wars nevyjde v plánované formě, protože ta byla nesmírně sympatická a lákavá. Takto bychom mohli dostat další Star Wars: Battlefront 2, což pro diverzifikaci herního průmyslu není nejlepší zprávou.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na