EA zrušila obří hru na motivy Star Wars. Vývoj trval příliš dlouho

Společnost Electronic Arts zrušila svůj megalomanský projekt v podobě chystané hry na motivy Star Wars. Uvedl to dobře informovaný server Kotaku s odvoláním na zdroje přímo z vývojářského týmu.

Šlo o ambiciózní titul s otevřeným světem, jehož vývoj mělo původně na starosti vývojářské studio Visceral Games. To však bylo koncem roku 2017 rozpuštěno a projekt byl převelen do studia EA Vancouver, kde měl být dokončen podle poněkud odlišných not. Především měl být omezen důraz na příběh a povýšeny měly být naopak servisní prvky ve stylu hry jako služby.

Tip: Připravovali cool gangsterku ze světa Star Wars. Vydavatel je zaříznul

Stále však mělo jít o velmi zajímavou hru, ve které byste se chopili role námezdního vojáka, v jehož kůži byste cestovali po celé galaxii a v rámci hvězdných válek plnili nejrůznější úkoly. Hra však byla příliš rozsáhlá a vyžádala by si ještě několik let vývoje. Představitelům Electronic Arts už se nechtělo čekat, a tak projekt zařízli a kapacity EA Vancouver převeleli na menší projekty. Ty by měly každopádně také nést značku Star Wars. Ostatně je trestuhodné, jak málo EA dosud exkluzivní práva na Hvězdné války využívala. To se společnost nyní snaží změnit a na hře na motivy Star Wars pracuje také zkušené vývojářské studio Respawn Entertainment. Tento titul nese název Star Wars Jedi: Fallen Order.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na