EA zvýšilo cenu svých her na Steamu. Ve vlastním obchodě vydavatele jsou výrazně levnější

Zástupci vydavatelské společnosti Electronic Arts v tomto týdnu překvapivě navýšili ceny některých her na Steamu. Vybrané tituly tak stojí na Steamu takřka dvakrát tolik, co v obchodě Origin Store, který provozuje přímo EA.

K pohybu cen směrem vzhůru došlo také v Evropě. Pouze ve Spojených státech amerických podle všeho platí ceny původní. Co vydavatele ke zvýšení cen vedlo, zatím není známo. Za zvýšením cen nelze rozpoznat ani žádný logický systém. V některých zemích došlo ke zdražení, ale v jiných regionech dokonce ke zlevnění.

Electronic Arts se na Steam vrátilo po mnoha letech absence prostřednictvím loňské novinky Star Wars Jedi: Fallen Order. Od té doby zde svou nabídku do značné míry resuscitovalo.

Není vyloučeno, že tímto krokem chce EA motivovat hráče k nákupu na Origin Store. Na druhou stranu je pak otázkou, proč společnost na Steam své portfolio vracela. Možná chce dát příležitost hráčům k nákupu hry na Steamu, ale za cenu toho, že na ně přenese náklady na provizi, kterou musí hradit Steamu.

 

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 4]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na