Electronic Arts propouští ve velkém. O práci přišlo 350 zaměstnanců

Jakoby velké herní firmy začaly tušit horší roky, které dost možná přijdou s ochlazením celosvětové konjunktury. Již v předchozích krizích se přitom ukázalo, že v takovém případě lidé často omezují výdaje za zábavu, což herním gigantům nesvědčí. Dochází tak k poněkud paradoxní situaci, kdy velcí herní vydavatelé propouštějí, přestože aktuálně ještě zažívají rekordní období.

Nedávno po skvělých výsledcích velké propouštění oznámil Activision Blizzard a nyní přišla řada na Electronic Arts, kde přijde o práci přibližně 350 zaměstnanců. Šéf firmy Andrew Wilson, který mimochodem patří k nejpřeplácenějším manažerům v USA, uvedl typicky korporátní řečí, že cílem propouštění je udělat z EA ještě významnějšího hráče, než jakým je dosud. Podle dostupných informací se propouštění týká především podpůrných pozic, tedy marketingu a administrativy. Vývoj by neměl být citelně zasažen.

Ale kdo ví, jak tomu bude do budoucna. Podle některých informací propouštění stále není u konce a mohlo by se dotknout například vývojářského studia Bioware, které naposledy zklamalo kvalitou online akce Anthem.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na