Epic Games koupil autory Rocket League. Budoucnost hry na Steamu je nejistá

Společnost Epic Games rychle roste a naposledy si za prostředky, které získala především z provozu superúspěšného Fortnite, pořídila vývojářské studio Psyonix stojící za sportovním hitem Rocket League. Již brzy by se měl tento titul objevit na Epic Games Store, přičemž tvůrci nevyloučili ani variantu, že zmizí ze Steamu.

Epic Games zatím neuvedli žádné podrobnosti k politice ohledně Rocket League, tedy až na to, že do konce roku vyjde na jejich platformě a do té doby bude k dispozici na Steamu. Aktuálně zatím tedy žádné plány ke stažení ze Steamu nejsou, ovšem do budoucna tuto variantu nikdo nedementoval. Vzhledem k tomu, jak se Epic Games Store snaží zaujmout draze nakupovanými exkluzivitami, je ale vysoce pravděpodobné, že teď už vlastní značku nebude přenechávat konkurenci. Už dříve v obecné rovině vlastně odpověděl šéf Epic Games, Tim Sweeney, který se nechal slyšet, že jeho firma skončí s exkluzivitami a dokonce dá své tituly na Steam, když tato platforma změní svou cenovou politiku.

Samotné studio Psyonix nechce svůj přístup k Rocket League měnit. Stejně jako doposud budou pravidelně vycházet updaty a nové prvky. Stejně tak zůstane zachována dosavadní hratelnost. Díky silnému majiteli však budou mít tvůrci lepší pozici hru dále rozvíjet.

Stávající majitelé hry na Steamu mají mít i do budoucna přístup k veškerým updatům a rozšířením, které hra dostane. V určitý moment ale může být vystavena stovka na nové pořízení Rocket League na Steamu.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na