Epic Games neví, co si počít s Unreal Tournament

Úspěch Fortnite na jedné straně znamenal v případě Epic Games požehnání a dlouhodobé zajištění společnosti, na tu druhé však také konec několika projektů, na které už studio nemělo kapacity, případně v nich ve světle obrovských částek z Fortnite nevidělo náležitý potenciál.

Ze světa tak zmizela MOBA Paragon, stejně jako nové podání legendárního Unreal Tournament, jehož vývoj byl v pokročilé fázi zastaven v prosinci 2018. Právě tento projekt by si přitom řada fanoušků přála, a tak se na Twitteru dotázala samotného šéfa Epic Games, Tima Sweeneyho, zda náhodou neplánuje jeho vzkříšení.

Aktuálně je tu pochopitelně problém s tím, že původní vývojářský tým se nyní starý o Fortnite. Ale podle Sweeneyho tu byla ještě závažnější komplikace. Unreal Tournament vznikal coby experiment a tvůrci se v jedné fázi dostali do stavu, kdy nevěděli, co si s hrou dále počít, respektive jak ji dokončit. Šéf Epic Games také dodal, že hra “nenašla svou esenci”.

Tip na článek:  Šílenství kolem Epic Games Store - názor hráče

Momentálně se tak Epic Games budou věnovat výhradně Fortnite, které jim pomáhá financovat náročné budování obchodu Epic Games Store. Trochu to tak vypadá, že by se Epic Games rádo stalo novým Valve, které už také do značné míry rezignovalo na tvorbu vlastních her a věnuje se především provozování Steamu a několika dlouhodobě úspěšných onlinovek.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 11 Prumer: 3.8]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

2
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Gamerbro
Host
Gamerbro

Epic store je nejvetsi sracka, rikaji jak vam daji par her mesicne zadarmo, tak si je nazbirate, po nejake dobe se prihlasite a zjistite, ze vetsina her je nelogicky fuc, narozdil od steamu, tam kdyz neco dostanu, je to na veky.
A to se uz vubec nebudu bavit o podpore a moznosti steamu,a nejakeho epic Shitu xD

Skalgrin
Host
Skalgrin

Které tituly zmizely? Já jsem žádnou ztrátu nezaznamenal – ale možná se jen špatně dívám…