Epic Store nebude mít exkluzivitu na Cyberpunk 2077, ujišťují autoři. Mají přeci vlastní portál GOG

Zdá se, že exkluzivní distribuce na jednom či druhém kanále se stává zásadní otázkou současného herního průmyslu. A to tak důležitou, že na ní musí odpovídat i ti, pro které to zatím zdaleka není aktuální. Například autoři chystaného RPG Cyberpunk 2077.

Jeden z ustaraných fanoušků vyzval vývojářské studio CD Projekt RED, aby potvrdilo, že nechystají vydat hru exkluzivně na Epic Games Store. Odpověď zněla jasně: “Ano, toho se raději vyvarujeme.

Pokud toto vyjádření ale vnímáte jako potvrzení toho, že hra vyjde na všech možných platformách pro digitální distribuci, raději si ještě počkejte na detaily. Možností je totiž více. Cyberpunk 2077 tak skutečně může vyjít na Steamu, Epic Games Store i GOG naráz, ovšem v úvahu připadá i to, že CD Projekt využije síly své chystané hry a vydá ji pouze na své vlastní platformě GOG. Bylo by to riskantní, ale šlo by zároveň o cestu, jak udržet v podstatě 100 % obratu ve firmě. A nakonec, ostatní vydavatelé své hry také často šíří výhradně prostřednictvím vlastních kanálů a hráči se tomu v drtivé většině případů přizpůsobí.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 3 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

1
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Petr Novák
Host
Petr Novák

Tak horký bych to neviděl. Většina z těch co maj Steam maj i GOG. Myslím si že lidi už prostě nestojí o další client/Launcher a hlavně nestojí o to aby je někdo nutil si další takovej bordel do computer instalovat. Viz poslední aféra s Metrem. Sice někdo argumentuje větší konkurencí a že to srazí ceny her dolu. Jenže o kolik? O kilo nebo dvě? Za cenu komfortu hráčů a tříštění komunit. Fck it.