Epic Store platí za exkluzivity neskutečné částky, libuje si studio Rebellion

Pokud jde o nabídky Epic Games Store vývojářským studiím ohledně exkluzivní distribuce jejich titulů, jsou tyto tak štědré, že se v podstatě nedají odmítnout. Prozradil to šéf tradičního studia Rebellion Developments, Jason Kingsley. Také on nabídku dostal a neváhal ji přijmout. To sice obvykle vede k nesouhlasným vyjádřením hráčů, ale pro tvůrce jsou peníze, které jim Epic Games výměnou za exkluzivity poskytne, jednoduše neodolatelné.

Tip na článek:  Exkluzivity jsou jediným způsobem, jak porazit Steam. Šéf Epic Games vysvětluje strategii svého obchodu

Jason Kingsley se vyjádřil v tom smyslu, že je v zásadě proti jakýmkoliv exkluzivním dohodám. Jenže dostal takovou nabídku, že ji jednoduše nemohl odmítnout. Nikdy by si prý nepomyslel, že relativně malé studio, jako to jeho, může od Epicu dostat takovou částku. Sumy, které tato společnost nabízí ve snaze etablovat svůj internetový obchod, jsou podle něj neskutečné. Pro vývojáře je to pochopitelně fantastické, a tak Epic Games děkuje.

Zejména pro menší studia jsou podobné nabídky obrovskou příležitostí, kterou musí chytit za pačesy a využít. Rebellion se zavázal na Epic Games Store s časovou exkluzivitou vydat nedávno oznámenou akci Zombie Army 4: Dead War, což popravdě řečeno není žádný divoce očekávaný titul, byť pro řadu hráčů svou atraktivitu jistě má.

Tip na článek:  Epic Store zaplatil za exkluzivitu strategie Phoenix Point 50 milionů. Hra je tak v černých číslech už před vydáním

Už dříve vyplynuly na povrch informace, o kterých teď hovoří Jason Kingsley. Tedy, že Epic Games Store nabízí vývojářům za exkluzivitu takové peníze, které ze samotných prodejů hry činí takřka vedlejší záležitost. Kromě jiného má Epic Store garantovat minimální obrat, což je pro menší tvůrce těžko odolatelné.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 5 Prumer: 3.2]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na