Facebook koupil českou hru Beat Saber i s vývojářským týmem

Americká společnost Oculus Studios, která patří do portfolia internetového giganta Facebook, koupila české vývojářské studio Beat Games, jež stojí za jednou z nejúspěšnějších her pro virtuální realitu – Beat Saber. Firma to oznámila v tiskové zprávě. Cenu transakce firmy nezveřejnily. Vzhledem k atraktivitě a jedinečnosti titulu se však cena mohla pohybovat významně nad jednou miliardou korun.

Beat Saber je velmi oblíbenou rytmickou hrou pro virtuální realitu, za kterou stojí pražské studio Beat Games. To tvoří zejména trojice hlavních autorů, kterými jsou Jaroslav Beck, Ján Ilavský a Vlado Hrinčár.

Společnost Oculus potom stojí za stejnojmennou technologií virtuální reality. Tu v roce 2017 za 2 miliardy dolarů koupil Facebook, ale zatím se mu z ní nepodařilo udělat významnější platformu, což souvisí zejména s nedostatkem atraktivních titulů.

Beat Saber je skvělým příkladem toho, proč je virtuální realita tak vzrušující. VR přetváří staré žánry a vytváří nové. Tým v Beat Games předvedl skok vpřed v oblasti inovací a designu ve skvělé kombinaci s herními mechanismy a hudbou, a přesto víme, že to je teprve začátek,” píše se v tiskové zprávě Oculus Studios.

Pražské vývojářské studio má zůstat zachováno a dále vylepšovat Beat Saber na všech platformách, na kterých je titul dostupný. Je ale docela jasné, že se bude soustředit především na nové projekty, které pravděpodobně vyjdou už jen pro Oculus.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

1
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Skalgrin
Host
Skalgrin

Tak majitelům to přeji a gratuluji. Věřím, že studio bude mít nyní dostatek prostředků, které doposud mohly chybět nebo brzdit. A majitelé slušně vydělali – což, buďme si upřímní je proč vývojáři dělají hry – živí je to. Na tom není nic špatného. Ale na druhou stranu přiznám, že mě i mrzí že české studio přestalo být de-facto české a nezávislé. Chápu proč zrovna Facebook (Occulus), ale i přes to považuji nového majitele za zklamání – prostě proto, že osobně firmu Facebook nemusím. Ano fandím VR, fandím Occulusu, ale FB (vím že vlastní Occulus)? Je to asi “osobní” 🙂 Další… Číst vice »