Fallout 5 bude opět singleplayerový titul, ujišťuje Bethesda. Série je však otevřená experimentům

Část fanoušků série Fallout se stále nedokáže smířit s tím, že v podobě Falloutu 76 se značka přesouvá do online světa, navíc s notnou porcí survivalových prvků. Fallout byl přeci jen vždy silným singleplayerovým zážitkem a Bethesda byla společností, která stavěla na příběhových hrách, zatímco se bránila trendu nejrůznějších dlouhodobých online projektů.

Jeden z šéfů Bethesdy, Todd Howard, nicméně ujišťuje, že nejde o změnu strategie. Magazín Gamestar se ho ptal na budoucnost, konkrétně na Fallout 5, The Elder Scrolls 6, případně The Elder Scrolls 7. “Domnívám se, že tyto hry budeme vyvíjet jako singleplayerové. Na to budeme klást důraz,” odpověděl Howard.

Howard přitom výslovně odmítl, že by se série Fallout a The Elder Scrolls přesunuly do online prostředí, čímž by se z nich staly multiplayerové hry. Nevyloučil však, že nějaký ten onlinový prvek budou obsahovat i další pokračování, byť to nejspíš nebude nic zásadního.

Bethesda vnímá Fallout 76 jako experiment, který umožní v univerzu Falloutu realizovat nové nápady. “Myslím, že je to dobrá příležitost vyzkoušet v takové hře, nikoliv v singleplayerovém titulu,” upřesnil Howard. Dost možná se tak v rámci známých sérií Bethesdy dočkáme dalších experimentů, což ale neznamená, že se nedočkáme také tradičních pokračování.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na