Fallout 76 dostane dialogový systém ze třetího, nikoliv čtvrtého dílu. Update Wastelanders hru zcela promění

Foto: Bethesda

Když v listopadu 2018 konečně vyšel očekávaný Fallout 76, vypadala pustina Západní Virginie docela…inu, pustě. Fanoušci sice chválili relativně různorodý svět, ale vůbec se jim nelíbilo, jak je prázdný. Byl to tvůrčí záměr, kdy lidský faktor měli obstarat právě výhradně hráči a ve hře tak zcela chyběly lidské NPC postavy. Jak se ukázalo, příliš to nefungovalo.

Ale vzhledem k tomu, že Bethesda chce Fallout 76 zachránit, vyjde na podzim tohoto roku takzvaný Wastelanders update, který do hry přinese lidské NPC postavy. Tento krok sklidil při oznámení na veletrhu E3 2019 velmi kladné reakce.

Svou roli budou hrát atributy

A fanoušci Falloutu 3 a Falloutu New Vegas nyní dostali další důvod k radosti. Na Quake-Conu totiž Bethesda informovala veřejnost o tom, že dialogový systém ve Falloutu 76 bude vycházet z Falloutu 3 a nikoliv z v tomto směru kontroverzního Falloutu 4.

Při rozhovorech tak budou znovu hrát důležitou roli osobnostní atributy vaší postavy. Například hodnota charismatu ovlivní, jaké možnosti se vám v rozhovoru otevřou. Update Wastelanders také zajistí, že vliv na dialogy bude mít vaše pověst u jednotlivých frakcí.

Dialogový systém Falloutu 76 se tak vrací ke starým dobrým tradicím a nenaváže na Fallout 4, ve kterém plnohodnotné odpovědi nahradily zástupná slova, jako například “sarkastický”. Ostatně, pro čtvrtý díl oblíbené RPG série brzy vznikly fanouškovské mody, které dialogy “opravily”.

Tip na článek:  Frustrace hráčů Fallout 76 je obrovská. Nový update vrátil do hry staré chyby

Frakce ve Falloutu 76

Bethesda na Quakeconu nepředstavila jen dialogový systém Wastelanders, ale také frakce, které se v updatu nastěhují do Západní Virginie. Půjde o dvě velké skupiny – Osadníky a Raidery, které se budu dále dělit do různých podskupin. Kupříkladu jedna z nich se bude jmenovat Cult of Mothman.

Hráči se budou moct k těmto skupinám přidat, ale nebudou na ně vázáni napořád. Pro jednotlivé klany tak budete plnit úkoly a získávat si u nich pověst. Jeff Gardiner z Bethesdy k tomu uvedl, že budete mezi frakcemi moct přeskakovat a dokonce to hrát na obě strany. To dává vzpomenout na Fallout: New Vegas od Obsidian Entertainment.

Doprovod a dedikované servery

Update Wastelanders vám umožní rovněž vzít si k ruce doprovod. Ten sice bude většinu času trávit ve vašem kempu, ale může vás doprovázet na zvláštní úkoly a dokonce se s ním můžete pustit do románků.

Zda Wastelanders Fallout 76 skutečně promění tak dramaticky, jak Bethesda slibuje, se uvidí na podzim tohoto roku, tedy přibližně ku příležitosti prvního výročí vydání hry, která se přeci jen příliš nepovedla.

Ještě předtím se ale fanoušci mohou těšit na raidy, se kterými se počítá v srpnu, a také na dedikované servery, které přijdou “dříve, než se čekalo”.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 4]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na