Fallout Shelter se vyplatil. Mobilní hra mikrotransakcemi vydělala 2 miliardy

Zdání leckdy klame. To, co mnozí považovali za hříčku, která měla podpořit universum Falloutu na velkých platformách, se samo o sobě stalo takovou dojnou krávou, že by v pohodě uživila samostatnou firmu. Podle analýzy společnosti Store Intelligence dosud Fallout Shelter vydělal na platformách Android a iOS ohromující částku ve výši 93 milionů dolarů, tedy přibližně 2 miliard korun.

Přitom to vypadá, že roky starý Fallout Shelter aktuálně chytil druhý dech. Dne 15. června 2018 zaznamenala hra obrat z mikrotransakcí ve výši 212.000 dolarů. Naposledy, kdy se podobně vysokého čísla podařilo dosáhnout, bylo 14. září 2015.

Podaří se úspěch zopakovat?

Za většinu vydělaných prostředků z Fallout Shelter může společnost Bethesda poděkovat americkým hráčům, kteří mají na tržbách 59% podíl. Co se týče platforem, je situace víceméně vyrovnaná. Zatímco 49 % generuje Fallout Shelter z App Store, 51 % má z Play Store. Podle odhadů by se celkové tržby hry měly do konce roku překročit magickou hranici 100 milionů dolarů.

Toto číslo navíc není konečné. Po úspěchu na mobilních platformách byl totiž Fallout Shelter portován také na PC, Playstation 4 a Xbox One, kde pravděpodobně vydělal také slušnou částku. Vzhledem k výše uvedenému není divu, že se Bethesda pustila do vývoje podobně koncipovaného The Elder Scrolls: Blades, od kterého si slibuje přinejmenším stejný úspěch.

Úspěch Fallout Shelter ostatně přilákal také spoustu obdivovatelů. Někteří se snažili titul okopírovat tak vehementně, až je Bethesda zažalovala – tak jako autory hry Westworld, vývojářské studio Behaviour Interactive.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na