Fanoušci si prosadili svou. Konference ke hře Star Citizen bude přenášená zdarma

Vývojářské studio Cloud Imperium Games asi poprvé zažilo opravdu velkou vlnu hněvu ze strany svých fanoušků, kteří jinak vývoj vesmírného simulátoru Star Citizen velmi podporují, což se zračí především v obří částce, kterou na hru v rámci crowdfundingu poskytli. Jde téměř o 200 milionů dolarů.

Proto je poněkud dožralo, když se tvůrci rozhodli pravidelnou konferenci Citizencon v letošním roce přenášet za poplatek. Každý, kdo by si chtěl živý přenos pustit, by musel zaplatit 24 dolarů, tedy přibližně 500 Kč. Když se to fanoušci dozvěděli, doslova zaplavili oficiální diskuzní fóra, ale například i síť Reddit negativními komentáři.

Vyjádřit se k nim musel samotný Chris Roberts, který tuto politiku nejprve obhajoval, ovšem ani jeho příspěvek o tom, že chtějí dělat přenos kvalitně, což něco stojí a nechtějí na to používat peníze vybrané na vývoj hry, příliš nezabral.

Společnosti Cloud Imperium Games tak nakonec nezbylo nic jiného než oznámit, že živý přenos ze Citizenconu bude k dispozici zdarma.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

2
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Petr Novak
Host
Petr Novak

200 miliard USD? Ale no tak… :))