Fanoušek vyfoukl Bethesdě doménu pro Fallout 1st před nosem. Z autorů si tu dělá legraci

Foto: Bethesda

Společnost Bethesda hráče Falloutu 76 rozhodně nepotěšila, když oznámila zpoplatněné předplatné, které je navíc podle drtivé většiny fanoušků předražené (15 EUR měsíčně). To mnohé hráče vyhnalo na pomyslné barikády v podobě internetových fór, kde hlasitě projevují svou nespokojenost. Ta se jen prohloubila poté, co se zjistilo, že Fallout 1st sužují četné technické problémy.

Jednoho z hráčů Falloutu 76 napadl poměrně originální protest, kterým Bethesdě vyjádří svou nespokojenost tak, aby ho opravdu slyšela. A spolu s ní tisíce dalších. Zaregistroval si totiž doménu www.falloutfirst.com, kterou firma nechala zcela nepochopitelně volnou.

Kdo tak do vyhledávače zadá například heslo “falloutfirst” vyjede mu tato stránka jako první. Na první pohled se může tvářit jako oficiální web určený pro předplatitelský model Falloutu 76, ale už na ten druhý zjistíte určité nesrovnalosti. Například popis jednotlivých prvků hry je zde rozšířen o velmi cynické a hanlivé výrazy. Fallout 1st pak stránka překřtila na “Fallout Fuck you First”.

Tip na článek:  Zpoplatnění Falloutu 76 je neomluvitelné - komentář

Od vydání Falloutu 76 jsme neustále nic nedělali, abychom s pomocí vaší bláznivé zpětné vazby hru vylepšili nebo rozšířili,” stojí například v jednom z textů.

Dočkáme se reakce Bethesdy?

Je otázkou, zda Bethesda na negativní reakce fanoušků nějakým způsobem odpoví, například snížením ceny předplatného. Hráči totiž nekritizují jen samotnou jeho existenci, ale poukazují také na to, že hru stále sužují velké technické problémy, které tvůrci upozadili ve prospěch implementace předplatného.

Příliš nepomáhá ani skutečnost, že v předvečer tohoto oznámení byl odložen očekávaný update Wastelanders na příští rok.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 15 Prumer: 3.9]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

2
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
TheTruth
Host
TheTruth

Od kdy se zakládají nové domény pro službu pro existující hru která má webovou stránku? Populismus a idiocie.

BreJk
Host
BreJk

Např. pro snadné pasivní cashflow a marketing.. Taky mám pár stránek logitechG 🙂