Far Cry New Dawn na úspěch pátého dílu nenavázal. Prodejní čísla jsou výrazně horší

Pokud můžeme soudit z prodeje krabicových verzí ve Velké Británii, pak se v prvním týdnu akci Far Cry New Dawn příliš nevedlo. Oproti pátému dílu se prodejní čísla výrazně propadla. To se částečně dalo čekat, protože nejde o regulérní pokračování, ale prodeje jsou horší i v porovnání s předchozím spin-offem, kterým byl Far Cry Primal.

Far Cry New Dawn se v daném období prodávalo o 86,5 % hůře než pátý díl. Pokud jde o porovnání s Far Cry Primal, pak se New Dawn dostal na pouhých 25 % jeho prodejů v prvním týdnu. Celých 60 % prodejů přitom připadá na platformu Playstation 4.

Pro férovost je třeba uvést, že podíl digitálních prodejů neustále narůstá, a tak jsou prodeje krabicovek rok od roku horší. Přesto, tak výrazný propad se příliš nečekal a měl by být pro Ubisoft varováním, že to s vytěžováním této značky opět trochu přehání.

Na druhou stranu, ve sledovaném týdnu byl Far Cry New Dawn (recenze) nejprodávanějším ze všech titulů ve Velké Británii. Nechal za sebou i Metro Exodus.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 2 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na