FIFA 18, Overwatch a Counter-Strike porušují zákon o hazardu. Belgie zakázala lootboxy a vyzvala autory, ať je z her odstraní

Tak přeci. Belgie se stala oficiálně prvním státem, který lootboxy ve hrách identifikoval jako nelegální hazard. Belgická herní komise se zabývala mikrotransakcemi ve hrách jako Overwatch, Fifa 18, Counter-Strike: Global Offensive a Star Wars: Battlefront 2. 

Poté, co se zdálo, že celá kauza vyšumí do ztracena, nakonec přišla přeci jen s překvapivým verdiktem. Ve hrách Overwatch, Fifa 18 a Counter-Strike: Global Offensive totiž identifikovala lootboxy coby prvky nelegálního hazardu. Je paradoxní, že jediným zkoumaným titulem, který vyšel bez poskvrny, je Star Wars: Battlefront 2, který přitom celou problematičnost lootboxů rozpoutal. Jenže z důvodu obrovského odporu hráčů autoři mikrotransakce ze hry krátkodobě odstranili a trefili se zrovna do časového okna, ve kterém komise prováděla své šetření.

Belgické úřady už podle ministra spravedlnosti Koena Geense vyzvaly tvůrce zmíněných her, aby z nich lootboxy odstranili. Jinak jim hrozí pokuta až 800 000 euro a zodpovědným manažerům potom trest odnětí svobody až 5 let. Pokud by se do hazardní činnosti zapojili mladiství, což je u zmíněných her pravděpodobné, hrozil by až dvojnásobný trest.

Zdá se, že přinejmenším v Evropě se začínají provozovatelé oblíbených her, kteří vydělávají na prodeji in-game předmětů, dostávat do problémů. K podobnému závěru jako Belgie totiž podle všeho dospělo také Nizozemsko, které zatím konkrétní kroky oficiálně nevyhlásilo.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na