FIFA 19 postrádá videorozhodčího. Tvůrci si zjednodušili práci, stěžují si hráči

Očekávaná fotbalová simulace FIFA 19 ještě ani nevyšla a hráči už na ní našli první velkou vadu. Společnost EA Sports se do hry totiž rozhodla neimplementovat videorozhodčího, tedy poslední velkou novinku ve fotbale, jež se dočkala značného využití na proběhnuvším Mistrovství světa ve fotbale v Rusku, kde vyvolala také nějaké ty kontroverze.

Vzhledem k tomu, že se FIFA 19 snaží být co nejautentičtějším fotbalem, bylo by rozhodně dobré, kdyby funkci videorozhodčího obsahovala. Jenže se tak nestane a Electronic Arts to ospravedlňuje tím, že hra je v posuzování nedovolených zákroků či ofsajdů naprosto přesná už historicky. Vše zkrátka vyhodnocuje počítač, který je v tomto přesný.

To ale není tak úplně adekvátní omluva, spíše vysvětlení, že si autoři zjednodušují práci. Bylo by pochopitelně mnohem zajímavější a dramatičtější, kdyby virtuální rozhodčí někdy udělal chybu, případně rozhodl nejasně a hráč si mohl vyžádat posouzení od videorozhodčího. Nakonec, série NHL ze stejného vydavatelského domu videorozhodčí dlouhodobě má.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Redaktor a hlavní recenzent serveru Gamebro.cz. Jinak vášnivý sběratel starých herních konzolí a her.

7
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Dan
Host
Dan

nemáte pravdu, přemýšlíte pouze v kódu, že musí udělat záměrně chybu. můžete to být pohyb, který je na programovaný, ale náhodný. není potřeba programovat záměrnost. např. míč letí a padá na obránce a útočníka, oba se snaží hlavičkovat a v tom momentě ve výskoku dotkne jeden z hráčů míče rukou, ale je to čistě o náhodě jak hráč ovládá hráče…

jouda
Host
jouda

A až ho tam přidají, tak ho bude každý přeskakovat, protože to bude jen zdržovat.

Jayjay
Host
Jayjay

Cau,
hrajete ve Fife rezim FUT? Kdyz mam ve Fife 18 tym se kterym hraju,prenesou se mi tyto data do Fifa 19 nebo budu muset budovat od nuly?

Jarda
Host
Jarda

FIFA byla, je a bude oproti PES vždy jen sračkoidní arkáda s licencemi.

David
Host
David

Je pravda že reálná hra má rozhodčí kteří chybují. Myslím že by stálo za to to do hry přidat. Stejně tak jako ve hře hráč nehraje na 100% tak rozhodčí nemusí posuzovat hru na 100%.

Mike
Host
Mike

Ale důležité je si zjednodušeně uvědomit, že je to počítač a počítač se chová podle kodu. tj. opět jednoduše pokud je… centrovaný balon do vápna (1) použij hlavičku (2) směrem od brány (3) tak 1 + 2 + 3 = 6. a 1+2+3 = 6 a vždycky to bude šest, pokud mu tam uměla nedáš 1+2+3=6+1=7 a když 7 tak zvedni obránci ruku a dotkni se míče takže vlastně mu změnit jednoznačný algoritmus na kterém zpracovává kod prostě fauly hráčů, ruce už do hry naprogramovat a tím by se nedělá fotbalová hra podle pravidel ale fotbalová kde se porušují pravidla… Číst vice »

Mike
Host
Mike

To je, ale opravdu jen pro oko, tak hra hraje jak je naprogramovana a pokud je hra udělá přesně dle pravidel tak videorozhodčí je jen další utilitka, a ty zákroky který by videorozhodčí zkoumal by museli být uměle vytvořeny tj, hra by sama o sobě musela mít v programu aby udělal faul na zkoumání. Což v obecnem pohledu ubírá té reličnosti, myšleno v tom že hra už dopředu počítá s tím že někdy náhodně udělá akci kterou by nikdy neudělal protože je proti pravidlům, ale kus programu jí řekl udělej jiný script, třeba hraj rukou aby jsme hráčům ukázali že… Číst vice »