FIFA 21 ochudí PC hráče o nové funkce a grafiku příští generace. Špičkové verze se dočká jen PS5 a nový Xbox

Foto: Electronic Arts

Společnost Electronic Arts potvrdila, že letos vydá FIFA 21, čímž žádné velké překvapení nevyvolala, protože se tak děje každý rok. Postarala se však o kritiku tím, jak naložila s jednotlivými verzemi hry. Ta nejprve vyjde na PC, Playstation 4, Xbox One a Nintendo Switch. Konzoloví hráči, kteří si koupí verzi pro PS4 nebo Xbox One, dostanou později bezplatný upgrade na verzi pro Playstation 5 a Xbox Series X. Díky tomu tak získají technicky vylepšený fotbal pro svůj nový hardware. Pro PC verzi se ale s tímto postupem nepočítá, což prozrazuje sekce FAQ na webu Electronic Arts.

PC verze FIFA 21 tak zůstane na úrovni Playstation 4 a Xbox One. Hráči oblíbeného virtuálního fotbalu na PC se tak v tomto ročníku budou muset obejít bez technologických vylepšení, které by jejich stroje s velkou pravděpodobností hravě zvládly. Ostatně, už dnes jsou na trhu běžně dostupná PC, která strží hardware nové generace konzolí do kapsy. EA se tak nemůže vymlouvat na tento faktor. Spíše si jen zjednodušuje situaci.

Pro next-gen verzi FIFA 21 přitom EA přislíbila “vylepšená herní zážitek s rychlými nahrávacími časy, deferred lightning a rendering, vylepšené technologie animací a intenzivnější zobrazení hráčských pohybů mimo herní dění“.

EA má už s podobným postupem zkušenosti z doby, kdy se přecházelo z PS3 a Xboxu 360 na PS4 a Xbox One. Také tehdy, konkrétně u FIFA 14, se PC hráči museli spokojit s last-gen verzí, která nedisponovala novým enginem Ignite. Tehdy se EA odvolávalo právě na průměrně slabé počítače u fanoušků FIFA na PC.

FIFA 21 a Madden 21 – trailer

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 17 Prumer: 1.3]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

2
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
XspyCZ
Host
XspyCZ

Fanoušci FIFA mají v souhrnu PC sestavy které by nová grafická kvalita neúměrně zatěžovala .Ano je to tak , PC verze není tím hlavním odbytištěm hry takže EA dostojí své pověsti a zaměří se tam kde se nepirátí

Vyprdnoutsenato
Host
Vyprdnoutsenato

Piratstvi je pro socky na pracaku:P Jinak newim jestly hravě ja rozhodně 2060rtx a vyšši nemam takže se next gen konzolim nevyrovnam