Ghost Recon: Breakpoint se navzdory mizerným recenzím prodává slušně

Pokud bychom se měli řídit podle recenzí mezinárodního tisku i hodnocení samotných hráčů, bylo by Ghost Recon: Breakpoint jednoznačným propadákem, obzvlášť když šlo o jednu z nejočekávanějších her tohoto roku a přinejmenším se čekalo, že se Ubisoft nedopustí stejných chyb jako v případě Ghost Recon: Wildlands, s nimiž se pak musel mnoho měsíců prát.

Jak se ale ukázalo, Ghost Recon: Breakpoint se v prodejní verzi příliš nepovedl. Přesto se však podle všeho prodává velmi dobře, když se v žebříčku EMEAA, který sleduje prodeje v Evropě, Středním východě, Africe a Asii, umístil na druhém místě, hned za FIFA 20. Čísla se přitom vztahují především na digitální prodeje, fyzické kopie se započítávají jen z některých států.

To je slušný výkon, obzvlášť když se podíváte na server Metacritic, kde hra získala z odborných recenzí průměrné hodnocení 58 % a od hráčů dokonce pouhých 2,3 bodu z 10 možných. Kritice čelí především nemístná snaha hru monetizovat prostřednictvím mikrotransakcí. Breakpoint má ale i hlubší problémy jako je jednotvárný design misí a otevřeného světa. Také PvP mód zaostává za vyladěným předchůdcem.

Na druhou stranu ani takové prodeje nemusí být pro Ubisoft a jeho akcionáře dostatečné. Pro firmu jde o hlavní hru roku a zástupce jedné z jejích předních sérií. Takový titul – podpořený masivním marketingem – se musí prodávat fantasticky, aby naplnil předpoklady. Pokud se tak děje, obvykle se dotyčná společnost poplácá pár dnů po vydání po zádech tiskovou zprávou. To se však v případě Ghost Recon: Breakpoint nestalo.

Nejprodávanější hry v týdnu od 29. září do 6. října

  1. FIFA 20
  2. Ghost Recon: Breapoint
  3. GTA 5
  4. The Legend of Zelda: Link’s Awakening
  5. Borderlands 3
  6. Marvel’s Spider-Man
  7. Red Dead Redemption 2
  8. Just Cause 3
  9. Crash Team Racing Nitro-Fueled
  10. Call of Duty: Black Ops 3

Na žebříčku jsou zajímavé také další pozice. Ukazuje se tu obliba starších titulů a opravdu jedinečné postavení GTA 5, které se i po mnoha letech od vydání prodává fantasticky, dokonce lépe než Read Dead Redemption 2 od stejného studia. To by si však mohlo pomoct nově oznámenou PC verzí.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na