Google Stadia v roce 2020: podpora 4K a 120 nových her, z toho 10 exkluzivních

Start ambiciózní služby Google Stadia neproběhl úplně podle představ a tato nabídka cloudového hraní zatím hráče kdovíjak neoslovila. Souvisí to s poněkud krkolomným modelem, kdy je třeba platit jednak za službu a následně i samotné hry, ale také s tím, že k dispozici zatím není mnoho atraktivních titulů. Právě to by se ale mohlo v tomto roce změnit.

Google totiž přislíbil 120 nových her, které by se na Stadii měly objevit do konce tohoto roku. Více než deset titulů pak bude časově exkluzivních, takže nebudou k mání nikde jinde. To pravděpodobně ale rozhořčí mnoho hráčů, kteří si je budou chtít zakoupit a hrát tam, kde jsou zvyklí. V loňském roce si ze stejného důvodu zažil vlnu hejtů Epic Games Store, který se přitom od dominantního Steamu neliší tolik jako právě Stadia.

Hráči se mohou těšit na to, že v prvním a dalších čtvrtletích přidáme do Stadie nové prvky. Hlavní předností naší platformy je skutečnost, že je můžeme přidat bez updatů a downloadů,” uvádí zástupci Google Stadia. Mezi tyto nové prvky by měly patřit především:

  • podpora rozlišení 4K,
  • další možnosti využití Google Assistant,
  • podpora pro další zařízení s OS Android,
  • bezdrátové hraní díky ovladači Stadia.

To ale není vše. Google Stadia toho slibuje ještě mnohem více, přičemž bychom se detaily měli dozvědět v průběhu roku. Pravdou je, že Google má prostředků dost a pokusí se tak službu cloudového hraní protlačit silou.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 2 Prumer: 3]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

1
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Milan_F
Host
Milan_F

To je zajímavé, až na to, že pro Google nejsme zajímavý trh, takže oficiální uvedení Stadia u nás je spíše v oblasti fantazie. Už kvůli tomu, že Stadia je provázána s Google Assistant.