Google Stadia vděčí za řadu funkcí chystané akci Doom Eternal

Foto: Doom Eternal

Některé z funkcí, které nabídne nedávno oznámená streamovací služba Google Stadia, jdou na konto chystané first-person akce Doom Eternal. Na letošní Game Developers Conference to prozradil programátor Dustin Land z vývojářského studia id Software.

Podle něj spočívaly první verze Stadie výhradně ve streamingu a odpovídajícího ovládání. Trpěly přitom celou řadu bugů a problémů. Google však následně začal spolupracovat s několika vývojářskými studii, mimo jiné id Software, které zrovna pracovalo na Doom: Eternal. Díky této spolupráci potom Stadia získala řadu funkcí jako například Achievement Tracking, management profilu, žebříčky, matchmaking a další sociální prvky.

Tip na článek:  Doom Eternal odhalen. Pokračování slavné akce bude doslova peklem na Zemi, podívejte se na trailer

Dustina Landa překvapilo především to, jak dobře Google naslouchal zpětné vazbě od vývojářů a jak se dokázal vypořádat s jednotlivými návrhy. Podle něj je celý tým id Software ohromen pokrokem, který Stadia v posledních měsících urazila. Dá se tedy předpokládat, že Google se bude moct se svou službou, která má změnit hraní, spolehnout nejen na id Software, ale také produkci vydavatele Bethesda, kterému studio patří.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na