Grafika herního světa Flight Simulatoru bude záviset na kvalitě internetového připojení

Nejnovější vydané screenshoty a videa z chystaného leteckého simulátoru Microsoft Flight Simulatoru nemohou nechat nikoho na pochybách o tom, že tady vzniká jedna z nejlépe vypadajících her posledních let. Zejména detaily prostředí jsou ohromující a neskutečně precizní. Nemálo fanoušků se proto oprávněně ptá, jaký bude zapotřebí hardware k rozpohybování takové grafické nádhery, aby ji mohli obdivovat i na vlastním monitoru. Respektive – jaký trik za tak impozantní grafikou stojí? A autoři poskytli docela zajímavou odpověď.

Jak vyplývá z podrobného článku v magazínu PC Gamer, nebude v případě krásy herního světa Microsoft Flight Simulator záviset ani tolik na procesoru či grafické kartě, jako spíše na kvalitě internetového připojení. Vývojářské studio Asobo totiž používá metodu zvanou “adaptivní streaming”. Čím vyšší bude datová propustnost vašeho online připojení, tím krásnější a detailnější grafiku ve hře dostanete. Na své by si ale měli přijít také hráči, kteří nedisponují žádným nebo jen špatným internetem. K dispozici by totiž měl být také jakýsi “offline mód”, který bude využívat předem nacachovaná data.

Ovšem na tu opravdu perfektní grafiku, jak ji tvůrci prezentují na vizuálních materiálech, dosáhnete pouze při skutečně kvalitním internetovém připojení. Týkat se to mimochodem nebude pouze grafiky, ale také dalších atraktivních funkcí, jako je například nahrání dalších letadel do hry pomocí Live Trackeru.

Microsoft Flight Simulator zatím nemá stanoveno datum vydání, ovšem vágně se počítá s rokem 2020. Hra vyjde exkluzivně na PC a Xbox One.

Microsoft Flight Simulator – video

https://www.youtube.com/watch?time_continue=60&v=u_j2jknWmTg

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 4 Prumer: 4.8]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

1
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Lojzík
Host
Lojzík

Takže jaké připojení bude potřeba pro max. kvalitu???? Co si máme představit pod “kvalitní”?