Grand Theft Auto 6 bude kratší než předchozí díly

Vše nasvědčuje tomu, že Grand Theft Auto 6 už je nějakou dobu ve vývoji a že práce na něm se blíží svému vrcholu. Společnost Take Two Interactive, pod kterou spadá vývojářské studio Rockstar, totiž akcionářům oznámila, že seznam chystaných her je aktuálně nejsilnější v historii. Přitom na vývoj padne tento rok 230 milionů dolarů, což je také historicky nejvyšší částka a výrazně více, než kolik Take Two utrácelo v posledních pěti letech.

Více obsahu až později

V poslední době se ale ukazuje, že z dříve sympatického vydavatele se stal dravec, který se snaží ukojit stále rostoucí choutky akcionářů, kteří jsou namlsaní gigantickým úspěchem GTA 5 a naposledy Red Dead Redemption 2. Před pár dny Take Two naštvalo hráče tím, že začalo v NBA 2K19 zobrazovat reklamy.

A fanoušky pravděpodobně nepotěší ani výroky šéfa firmy Strausse Zelnicka, které poskytl magazínu Gamesindustry.biz. Zde se totiž nechal slyšet, že nové hry od Rockstaru a dalších interních studií budou pravděpodobně kratší, než na co jsme byli dosud zvyklí. “Je možné, že hry budou o něco kratší, než v dosavadních vydáních,” uvedl Zelnick. “Naše schopnost dodávat obsah průběžnou formou po dlouhou dobu znamená, že původní verze nenabídne tolik hodin hratelnosti jako dříve.

Tip na článek:  GTA 5 vydělalo více než kterýkoliv film. Jde o nejúspěšnější produkt zábavního průmyslu všech dob

Nelze růst do nebes

Faktem je, že hry jako GTA 5 a Red Dead Redemption 2 svou svým obsahem gigantické. Hráči asi očekávali, že další díly budou logicky ještě větší – jenže těžko lze růst donekonečna. Navíc vývoj obsahově náročných her trvá příliš dlouho, což zase těžko nesou akcionáři, kteří by nejraději viděli každý rok nějaký ten blockbuster. Už dříve přitom Zelnick prohlásil, že na další hry od Rockstaru nebudeme čekat tak dlouho.

Je tedy dost možné, že se GTA 6 dočkáme již příští rok, ale budeme se muset smířit s tím, že hra bude kratší. Faktem ale je, že v případě GTA 5 ukázalo Take Two, že hru obsahově podporuje po mnoho let od vydání.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 27 Prumer: 2]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

5
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Jan
Host
Jan

Rockstar game is wery good , ale jako u každé jejich hry to nejprve půjde na konzoli Xbox nebo tu druhou blbost a možná za 2 – 5 let když konzolisti přestanou tak vuala je tu PC verze , no a na to jim ser…. pes . Tak to zase má smůlu celí Rockstar game . Jak vy k nám ,tak my k vám . Nějakou špinavou kovbojku 2 po 2 letech vohranou a smradlavou po konzolistech si můžou hrát tak jenom v Rockstar. Kuzmo kuzmiči takové zacházení s hráčema kteří jim platí velké Domy a luxusní auta ,fuj hamba… Číst vice »

K.K.
Host
K.K.

Pobavil jsi mě.
P.S. Mám XBOX :*

Nemesis
Host
Nemesis

A co sakra cekate, hry je cim dal tim nakladnejsi vyvijet a platite za ne porad stejne, fan base uz je dlouho saturovana. Pokud lidi nejsou schopni platit vice za zakladni hru tak je treba jit timhle smerem, nejen ze nejsou zapocitany zvetsene naroky na vyvoj ale hry jsou jedna z mala veci ignorujici inflaci.

TdiRS
Host
TdiRS

Nějaké info o Dead Redemption 2 PC ?

Jakub Jarý
Člen