GTA 5 nejstahovanější hrou letošních Vánoc

Přestože má oblíbená akce Grand Theft Auto 5 momentálně na kontě už více než pět let na trhu, stále je po ní mimořádná sháňka. Vyplývá to mimo jiné z aktuální zprávy magazínu Gamesindustry.biz, který nabízí několik zajímavých detailů z letošního vánočního obchodu (primárně vánoční víkend). Odvolává se přitom na statistiky Evropské federace interaktivního software (ISFE).

Podle nich bylo GTA 5 nejstahovanější, respektive digitálně nejprodávanější hrou letošních Vánoc. Platí to přinejmenším pro regiony Evropa, Austrálie, Afrika a Blízký východ. Konkrétní čísla sice nejsou uvedena, ale přesto jde o mimořádný výkon hry takového stáří. Vždyť GTA 5 právě prožilo už šesté Vánoce. Dokonce mnohem aktuálnější FIFA 20 se musela spokojit s druhým místem.

Prodeje fyzických kopií v regionu EMEAA dopadly přeci jen trochu jinak a první tři místa zaujaly nové hry, což je logické. Jde o FIFA 20, Call of Duty: Modern Warfare a Star Wars Jedi: Fallen Order. Ovšem na čtvrtém místě vidíme rovněž GTA 5.

Grand Theft Auto 5 tak jen dále navyšuje náskok na první pozici žebříčku nejúspěšnějších produktů zábavního průmyslu všech dob. Těžko si představit nějakého konkurenta, ať už z oblasti her, filmů či knih, který by ho dokázal sesadit.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 4 Prumer: 4.5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na