GTA 6 má být menší než pátý díl. Důvod je překvapivý

Foto: GTA 5

Nepotvrzené, ale stoprocentně chystané GTA 6 by mělo být menší než předchozí díl, jenž se stal nejúspěšnějším artiklem zábavního průmyslu vůbec a společnosti Take Two vydělal miliardy dolarů. Podle dobře informovaného zdroje magazínu Kotaku ale šestý díl svého předchůdce co do rozsahu nepředčí, což by se přitom dalo očekávat. Měl by ale být průběžně rozvíjen přídavky ve stylu GTA Online.

Podle Kotaku se nový díl série Grand Theft Auto nachází zatím v rané fázi vývoje, což už ale také slýcháme poměrně dlouho. Přinejmenším k datu vydání ale hra nebude tak rozlehlá jako legendární, sedm let staré GTA 5. To ale neznamená, že hra bude malá. Stále by měla nabízet spoustu obsahu tak, jak jsme u her od Rockstaru zvyklí.

Fanoušky série by tato zpráva také neměla příliš rozesmutnit, protože se dočkají pravidelných updatů, díky kterým se hra postupně rozroste.

Důvodem, proč šestý díl nebude takový kolos a opět něco nepřidá oproti předchůdci, je poměrně překvapivý. Podle Kotaku totiž souvisí s hlasitou kritikou studia Rockstar Games za firemní politiku a jednání se zaměstnanci. Jde o pověstné “crunch” fáze vývoje, kdy je několik měsíců před vydáním potřeba opravdu pracovat na plné obrátky. V případě Rockstaru to u některých zaměstnanců znamenalo i stohodinové pracovní týdny. Někteří si pak stěžovali, že ve firmě panovala kultura strachu.

Šéfové studia sice obvinění dementovali a bagatelizovali, ale část pravdy na nich z podstaty věci bude. Podobně to chodí i v jiných studiích a zápřah v Rockstaru musí být extrémní právě proto, že jeho rozsáhlé hry není snadné dát na poslední chvíli takříkajíc dohromady. Právě proto se společnost rozhodla pro cestu nejmenšího zla, kdy bude celý projekt přehlednější a následně do něj bude obsah přidáván, což je jednodušší.

Je otázkou, kdy GTA 6 vyjde. Podle některých zdrojů už je vývoj přeci jen v pokročilejší fázi a hra by tak mohla být hotová už příští nebo přespříští rok.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 16 Prumer: 4.6]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

2
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Martin-BL4CK_ADDER
Host
Martin-BL4CK_ADDER

Lidi , vykašlete se na blbosti a hrajte to , co Vám je po chuti-jelikož – De gustibus, non est disputandum.

Martin-BL4CK_ADDER
Host
Martin-BL4CK_ADDER

Až budu chtít obhajovat své kroky, nepodívám se zpět ani přes to rameno a budu si myslet, že dělám správně?