GTA 6 se má odehrávat v 80. letech drogových válek, prozradil herec

Foto: GTA 5

Oficiálně zatím vůbec nevíme, zda se Grand Theft Auto 6 nachází již ve vývoji. Nejrůznější náznaky a úniky však z pokračování nejúspěšnější hry všech dob udělaly de facto veřejné tajemství. Ostatně, vydavatel Take Two je veřejně obchodovanou společností a akcionáři firmy by vedení neodpustili, kdyby sérii dále nevytěžovalo. Každopádně, po neoficiální stránce jsme se toho o hře dozvěděli už hodně, ale problém je, že si tyto informace často protiřečily.

Teď tu máme spekulace nové, které jsou navíc podpořené alespoň nějakým materiálem. Ten na svůj Instagram umístil herec Tim Neff, který se studiem Rockstar Games v minulosti mnohokrát spolupracoval na pořizování motion capture záběrů pro hry. Podle tohoto – již smazaného postu – by se GTA 6 mělo odehrávat v 80. letech, což by odpovídalo jedné z předchozích spekulací, že nebude umístěné do současnosti jako pětka a že se bude točit kolem válek drogových kartelů.

Jak upozornil magazín GameRant, Tim Neff na svůj profil umístil fotografie, ve kterých má motion capture oblek a nějaké ty rekvizity, mezi nimi také střelné zbraně z 80. let. Fotky se na síti příliš dlouho neohřály – dá se tedy předpokládat, že Rockstar okamžitě zasáhl a spolupracovníka pokáral.

Tim Neff si navíc nedal pozor poprvé. Už v roce 2017 se objevil ve zprávách v souvislosti s GTA 6. Do svého veřejného životopisu totiž napsal, že aktuálně pracuje právě na této hře. Dříve navíc spolupracoval například na Red Dead Redemption 2 od stejného studia.

Nejasné datum vydání

Horečnatě se spekuluje také o tom, kdy by GTA 6 mohlo vyjít. Pátý díl už je na trhu už řadu let, a přestože se stále prodává skvěle, je přeci jen na čase sérii oživit. Jenže Rockstar Games si jak známo dávají rádi na čas. Potvrdil to také bývalý producent tohoto studia Darion Lowenstein, který na základě svých zkušeností pro analytickou firmu Jeffries uvedl, že hra vyjde nejdříve v předvánočním období roku 2021.

Opět jde pochopitelně o nepotvrzenou informaci, která se zakládá jen na minulé zkušenosti dotyčného. Něco nám ale říká, že tento termín nemusí být daleko od pravdy. V minulých dnech se mluvilo o tom, že by se GTA 6 mohlo poprvé ukázat v rámci představení Playstation 5, které by se mohlo odehrát už v únoru.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 15 Prumer: 4.3]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na