Half-Life: Alyx podpořil prodeje virtuální reality od Valve. Ta nestíhá zařízení vyrábět

Značka Half-Life stále táhne a nejnovější díl s podtitulem Alyx se ukázal být “systemsellerem”, tedy hrou, která dokáže prodávat hardwarové zařízení, pro které je určena. Zdá se, že už teď – dva měsíce před vydáním – se Half-Life: Alyx společnosti Valve bohatě vyplatil. Podle informací SuperData dokázala firma ve 4. čtvrtletí loňského roku prodat 103 000 svých headsetů pro virtuální realitu Index.

To možná na první pohled nevypadá jako ohromující číslo, ale srovnejme si to s obdobím od ledna do září 2019, což jsou tři čtvrtletí, ve kterých se ale o existenci Half-Life: Alyx netušilo. V tomto období se podařilo prodat pouhých 46 000 zařízení Index. Asi netřeba hledat jiná vysvětlení, než že si hráči chtějí Alyx užít tak, jak to pro ně tvůrci plánují. Od oznámení hry je Valve Index prakticky neustále vyprodán.

Valve Index přitom není vůbec levnou záležitostí, obzvlášť porovnáme-li ho třeba s herními konzolemi, které se také kupují kvůli exkluzivitám. V bundlu s headsetem, ovladači a základní stanicí stojí 1079 euro, tedy přibližně 27 000 Kč.

Konkurence je stále silnější

Přesto se Valve Index stále nedaří porazit konkurenci, zejména pak v podobě Playstation VR a Oculus Quest, které měly ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku přibližně trojnásobné prodeje.

Oculus Quest má oproti Indexu jisté výhody, které ho v cílové skupině mainstreamových hráčů činí zajímavějším. Coby standalone produkt nepotřebuje k provozu počítač a navíc funguje zcela bez nepříjemné kabeláže. Přesto lze Quest díky novému updatu prostřednictvím USB-C kabelu propojit s PC, a tak je možné hrát také VR hry určené pro Windows.

Pravdou také je, že Valve neudělalo zásadní rozhodnutí v podobě toho, že by Half-Life: Alyx určilo exkluzivně pro Valve Index. Titul tak bude po svém vydání v březnu tohoto roku hratelný také na HTC Vive, Oculus Rift, Oculus Quest a Windows Mixed Reality.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na