Halo Infinite odloženo na rok 2021. Jde o reakci na katastrofální prezentaci hry

Foto: Microsoft

Studio 343 Industries oznámilo posunutí data vydání pro připravované Halo Infinite. Už teď je jasné, že jeden z hlavních titulů pro nový Xbox Series X přijde až v příštím roce. Zmešká tak uvedení nové konzole na trh. Je více než pravděpodobné, že mezi důvody k odložení byla i kritika směřující zejména na grafické zpracování. Ta se na vývojáře snesla po tom, co Microsoft ukázal hru při nedávném Xbox Showcase.

Rozhodnutí odložit vydání je výsledek několika různých faktorů, které přispěly ke komplikacím při vývoji. Včetně přetrvávajících následků spojených s letošním šířením COVIDu,“ uvedl šéf studia 343 Industries Chris Lee. Nicméně šlo podle prohlášení o těžké rozhodnutí. Získaný čas by měl tedy stačit na dokončení důležitých věcí, aby hra vyšla v co nejlepší kvalitě. Jak ostatně fanoušci očekávají.

Halo Infinite bylo oznámeno v roce 2018 během veletrhu E3. Mělo by se stát jedním z nejvýznamnějších titulů pro Xbox Series X, který dorazí na trh v listopadu tohoto roku, jak Microsoft nyní potvrdil. Odklad hry je tak významným rozhodnutím, které muselo mít závažné důvody. Halo přece jen provázelo konzoli od Microsoftu už na počátku. Když se totiž v roce 2001 objevil na pultech obchodů původní Xbox, bylo to právě první Halo, které vyšlo ve stejný den. V té době za vývojem stálo ještě studio Bungie.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Hráč s láskou ke komiksům a popkultuře. Příležitostný sportovec a milovník adrenalinu.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na